Dreveny nabytek s kovovou konstrukci

Několik tipů, než koupíte zahradní nábytek

Jaký zahradní nábytek je nejlevnější? Který vyžaduje minimum údržby, a jaký dlouho vydrží? Jsou všechny sestavy stejně pohodlné? Než se rozhodnete, jaký nábytek na svou terasu, balkón nebo zahradu koupíte, přečtěte si pár tipů, které jsme pro vás připravili.

Plastové sestavy zahradního nábytku

Asi je vám jasné, že plastový zahradní nábytek patří mezi ty nejlevnější varianty. Je také tím nejrozšířenějším typem nábytku na našich terasách a balkónech. Plastový nábytek je sice levný, ale na druhou stranu toho moc nevydrží. Vlivem počasí plast brzy stárne – křehne a láme se. Pokud zvolíte bílý odstín, pak vězte, že časem zežloutne. Také o přílišné pohodlnosti nemůže být moc řeč.

U plastu tedy platí, že jako dočasné řešení je OK, ale nepočítejte s tím, že vám vydrží déle než dvě tři sezóny. Na druhou stranu není problém dokupovat jednotlivé komponenty zase a znova. Vždy je bez problémů seženete.

Dřevěný zahradní nábytek bez povrchové úpravy. Foto: Xyladecor.

Dřevěný zahradní nábytek bez povrchové úpravy. Foto: Xyladecor.

Přírodní dřevěná varianta

Dřevěný nábytek také často na našich zahradách vidíte. Dřevo je krásné, příjemné na dotek i na posez.  Pokud mu věnujete náležitou péči, tak i dlouho vydrží. Nábytek z tvrdého dřeva vydrží a o něco více než ten ze dřeva měkkého. U obou ale platí, že je nutné se o nábytek starat. Oblíbený je také dřevěný nábytek s kovovou konstrukcí. Dřevo je vhodné ošetřit alespoň ošetřujícím olejem, ideálně pak barvou.

Cena dřevěného nábytku se do jisté míry odvíjí od použitého materiálu. Exotické dřevo bude jistě dražší, teakový nábytek bývá zpravidla nejtrvanlivější s minimem údržby. Naproti tomu smrk bude vyžadovat pravidelnou péči a vzhledem k tomu, že je to měkké dřevo je jeho trvanlivost nižší.

Dřevěný zahradní nábytek s lakovanou povrchovou úpravou. Foto: Xyladecor.

Dřevěný nábytek s lakovanou povrchovou úpravou. Foto: Xyladecor.

Kovový zahradní nábytek je nejodolnější

Nábytkem s nejdelší životností je zahradní nábytek z kovu. Kovaný, železný nábytek, vydrží prakticky všechno. I jemu je však také nutné občas věnovat péči. Na rozdíl od plastu se dá poměrně lehce zrenovovat. I starší na první pohled nevzhledný nábytek s trochou péče získá rychle zpět svůj ztracený šmrnc. Stačí odstranit rez a starý nátěr a nábytek znovu natřít. Ideální je antikorozní barva.

Tento nábytek bývá zpravidla nejdražší, ale je také „nesmrtelný“. Vydrží vám sloužit dlouhá léta a možná vás i přežije.

Nestárnoucí kovový zahradní nábytek. Foto: Hammerite.

Nestárnoucí kovový zahradní nábytek. Foto: Hammerite.
There are 2 comments

Add yours
  1. Eva Sajdlíčková

    Dobrý den, souhlasím, že kov je určitě nejodolnější a podle mě i nejkrásnější, tedy ten co jsem našla na Kovian.cz určitě :). Jak často se musí ale opečovávat, máte s tím někdo zkušenost?

  2. Majuše

    Tak to netuším. Máme nábytek ze dřeva – houpanicko.cz/houpanicko-cz/eshop/0/0/5/70-Zahradni-lehatko-Bali. Už je to ošetřeno, ale plánuji ošetřit příští rok opět olejem.


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist