image012

Moderní a úsporné bydlení

V současné době je téměř nutností postavit nový rodinný dům v takové kvalitě, aby spotřeba energie k vytápění byla co nejnižší a přesto bydlení v něm bylo příjemné a pohodové.

Při stavbě je nutné počítat s použitím těch nejkvalitnějších materiálů.

Při stavbě je nutné počítat s použitím těch nejkvalitnějších materiálů.

 

Takovéto požadavky splňují zděné nízkoenergetické rodinné domy. Nízkoenergetické domy bývají postaveny z moderních a kvalitních materiálů. Nestačí však pouze kvalitní vnější plášť budovy, ale i v interiéru musí být použity materiály a technologie vedoucí k úspoře energie potřebné k vytápění rodinného domu.

Lze nízkoenergetický dům poznat?

Na první pohled vás nejspíše zaujme pouze svým tvarem. Bude se jednat o rodinný dům velmi jednoduchého tvaru, bez zbytečných výklenků. Nízkoenergetický dům musí být postaven z kvalitního materiálu dle současných poznatků a požadavků na tepelnou izolaci. Samozřejmostí je především kvalitní izolace obvodových stěn budovy včetně kvalitních vícekomorových oken s trojskly. Aby bylo dosaženo maximální úspory tepelné energie,musí být i vnitřek budovy proveden jinak,než tomu bylo dříve.

Interiér nízkoenergetického domu

  • Nosné zdi a příčky v budově musí být zhotoveny z materiálů s dobrými tepelně akumulačními vlastnostmi. To jsou například vápenopískové cihly, sendvičové panely s tepelnou izolací uvnitř, nebo masivní dřevo. Další možností je použití přírodních materiálů. Jedná se například o cihly z nepálené hlíny.
  • Podlahy v nízkoenergetickém domě musí být také kvalitně tepelně izolovány. Povrch podlahy pak závisí pouze na vkusu majitele. Tepelnou pohodu vytváří především dřevo, korek nebo plovoucí podlahy.
  • Vytápění v nízkoenergetickém domě lze zajistit klasickým zdrojem – kotlem na dřevo, plyn, elektriku. Vhodnější k vytápění a větrání je však využití moderního technologického zařízení s rekuperací tepla, které využívá teplý odpadní vzduch z interiéru k ohřevu venkovního studeného vzduchu, který je přiváděn dovnitř. Tím se výrazně snižují náklady na vytápění rodinného domu.

Bude výstavba nízkoenergetického domu výrazně dražší?

Prvotní investice do nízkoenergetického domu je sice vyšší, ale vzhledem k dlouhodobé úspoře energie za vytápění a brzké návratnosti, se rozhodně vyplatí.

Jak postavit nízkoenergetický dům?

Se stavbou nízkoenergetických rodinných domů má dlouholeté zkušenosti stavební společnost Ekonomické stavby. Kromě stavby samotné nabízí svým klientům i celou řadu dalších služeb, výhodných stavebních i finančních programů a kupónových slev.

Se silnou firmou v zádech se dům staví a zařizuje snáze, lépe, rychleji, radostněji.

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o. www.ekonomicke-stavby.cz




There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist