zateplení pěnovým polystyrenem

Zateplení pěnovým polystyrenem

Česko je dlouhodobě zemí, ve které je spotřeba pěnového polystyrenu jedna z nejvyšších v celé Evropě. Jak ukazuje průzkum společnosti EPS ČR, tak v prvním pololetí roku 2015 jeho spotřeba o 5 % vzrostla. Co hovoří právě pro zateplování pěnovým polystyrenem a proč je u nás tak oblíbený?

Češi nejčastěji zateplují pěnovým polystyrenem

Z průzkumu mimo jiné vyplynulo, že zateplení pěnovým polystyrenem by zvolilo 64 % Čechů. Menší počet (22 %) pak minerální vatu. Je oblíbený zejména díky svým vlastnostem. Polystyren je pevný, lehký a velmi odolný. Zároveň má vynikající tepelně izolační vlastnosti. Jedná se o ekologický materiál. Velmi oblíbený je zejména při zateplování fasád a plochých střech.

Příprava na zimu

Se vzrůstajícími cenami energií se snažíme samozřejmě ušetřit. Řadu výhod, mezi v neposlední řadě patří úspora v našich peněženkách, představuje zateplení. Zateplování starších budov také nahrává možnost využití dotačních programů – například Nová zelená úsporám.

Foto: pixabay.comPěnový polystyren

Pěnový nebo také extrudovaný polystyren je jeden z nejrozšířenějších tepelně izolačních materiálů. Základní surovinou pro jeho výrobu je zpěňovatelný polystyren, ten vzniká suspenzní polymerací styrenu. 98 % jeho obsahu tvoří vzduch, což činí materiál lehkým, ale zároveň pevným. Používá se pro zateplení jak bytových, tak i rodinných domů, jako tepelná izolace pro fasády, podlahy a ploché střechy.

Je zdravotně nezávadný a dá se jednoduše recyklovat.

Pěnový polystyren se nejvíce používá se jako tepelná izolace pro fasády, podlahy a ploché střechy. Při své minimální hmotnosti vyniká dobrými mechanickými vlastnostmi, je zdravotně nezávadný a dá se jednoduše recyklovat.

Výhody zateplení

  • zvyšuje tepelnou ochranu budovy, a tím snižuje spotřebu energie na vytápění
  • zlepšuje tepelnou pohodu ve vytápěném prostoru
  • snižuje možnost vzniku plísní na vnitřním povrchu obvodových stěn,
  • přispívá k ochraně proti vnějšímu hluku
  • má pozitivní vliv na zdraví lidí, omezuje respirační onemocnění
  • snižuje teplotní dilatace stavebních konstrukcí a zamezuje degradaci stavebních konstrukcí vlivem povětrnosti, a tím prodlužuje jejich životnost
  • díky velmi nízké spotřebě tepla umožňuje provozovat úspornější otopné systémy, tedy i alternativní zdroje energie
  • zlepšuje estetický vzhled budovy a zvyšuje její hodnotu,
  • snižuje emise skleníkových plynů z budov, a tím chrání životní prostředí
  • investice do zateplení je výhodná, její návratnost se díky rostoucím cenám energií stále zkracuje

Zdroj: epscr.cz
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist