lavička1

Lavička připravená na lenošení

Dát si tak ledovou kávu a začíst se do nějaké detektivky pěkně venku na lavičce… To by se mi líbilo. Jenže ta naše lavička jaksi postrádá ono pohodlí a lesk. Při pohledu na ní slyším spíš slova: „Natři mě…“, místo žádaného: „Sedni si a lenoš!“ No, ale nic není ztraceno. S trochou času, práce a vhodným materiálem na renovaci zahradní lavičky, bude i ta naše za chvíli lákat k odpočinku a lenošení.

Důkladná kontrola

Nejprve je nutné provést důkladnou kontrolu. Pokud má lavička jen zašlý lak a nátěr, pak je pomoc snadná. V případě, že vyžaduje i drobné opravy, pak ani tehdy není nic ztraceno. Zručný mužský si s opravami poradí raz dva. Stačí vyměnit uhnilá prkna, doplnit, vyměnit nebo utáhnout šrouby.

lavičkaA jde se natírat!

Zatímco muži se postarají o drobné opravy, nátěr lavičky a jiného dřevěného zahradního nábytku zvládne i žena. Nejprve je nutné odstranit starý lak a olupující se barvu. Použijte brusku a smirkový papír. Můžete použít i čistič dřeva. Ten naneste na očištěný povrch a poté lehce přebruste.

Pak záleží, zda jste si zvolili lavičku natřít barvou, lakem nebo ji ponechat přírodní vzhled a ošetřit ji speciálním olejem. Vždy postupujte podle návodu a než nátěr lavičky zcela zaschne vždy ji chraňte před deštěm.

K dokonalému pohodlí pak poslouží polštářky a podušky.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist