luční kvítí3

Kytice z lučního kvítí

Léto přímo láká k procházkám do přírody. Nemusíte chodit daleko, stačí podvečerní procházka kousek za město. Odměnou vám bude nejen úžasný relax a vyčištění si hlavy od těžkých každodenních myšlenek. Z takové procházky si navíc můžete domů přinést dokonalou kytici.

Foto: Jana Jäntsch

A co říkáte na tuhle kombinaci? Makovice a levandule uvázané do krásné kytice vám budou dělat radost hodně dlouho. Ani usušené neztratí nic ze svého půvabu.

Luční kvítí pro potěchu oka i duše

Každá žena miluje květiny a ta která tvrdí, že ne, tak zaručeně nemluví tak úplně pravdu. Ano, mnoho žen nemá rádo kupované řezané květiny. I mě osobně udělá největší radost kytice z lučních květin. Nemusí být úplně dokonalá, ale moc mě těší vědomí, že ten, kdo mě jí obdaroval na mě opravdu myslel. Dal si práci s tím, aby mi květinové překvapení připravil. Anebo si prostě udělám radost sama sobě.

Navíc s vázáním kytice z lučního kvítí vám rády budou asistovat vaše děti.

Nádherná kytice z lučního kvítí pohladí oko i duši a potěší zaručeně každou ženu.

Nádherná kytice z lučního kvítí pohladí oko i duši a potěší zaručeně každou ženu.

Jak kytici uvázat?

Tak to není žádná věda. Stačí náruč jakéhokoliv kvítí, které jste při procházce potkali – vlčí máky, zvonky, chrpy, obilniny, makovice, levandule nebo zlatobýl. Jen pozor na chráněné druhy, které se na mezích a loukách mohou vyskytovat.

Doma si pak připravte jen nůžky, motouz nebo stuhu. A samozřejmě vázu!

Foto: Jana JäntschFoto: Jana Jäntsch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Při vázání kytice se pak stačí držet pravidla, že nejvyšší květiny patří doprostřed, ty nižší pak postupně přidávejte k okrajům. Aby kytice vydržela déle je nutné stonky všech květin ještě před jejich umístěním do vázy seříznout a zkrátit.

Kytice z lučního kvítí jsou opravdu žíznivé proto jim měňte a dolívejte vodu každý den.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist