prr2

Stínící technika Minirol nabízí řešení pro stavby v jakékoli fázi rozestavěnosti

Výběrem správného okenního zastínění docílíte maximálního pohodlí a bezpečí v domácnosti i snížení nákladů za energie. Ale z čeho vybírat, aby stínění posloužilo přesně tak, jak má? Volit můžete mezi screenovými a předokenními roletami. Základní rozdíl, který vám může při výběru typu stínění pomoci, je účel, pro který okenní prvek volíte.

Stínění vhodné do novostaveb i rekonstruovaných budov

Stínící systémy pro okna jako screenové clony a rolety, které se využívají pro zatemnění místnosti či odstínění tepla, nabízí nejrůznější způsoby montáže a umístění v blízkosti okenního otvoru. Podívejte se, jaká jsou možná řešení pro jejich instalaci v souvislosti s nadokenními překlady.

Foto: minirol.czUmístění krycího boxu před okno

Jedním z nejjednodušších způsobů pro instalaci stínící techniky je umístění viditelného krycího boxu. Do něj se předokenní rolety Classic či screenové clony navíjejí, před okno. Tato varianta nevyžaduje žádné stavební úpravy stávající budovy ani zásahy do nadokenního překladu. Krycí box a vodící lišty se rychle a jednoduše připevní na rám okna či fasádu. V případě, že nechcete, aby umístěním boxu na rám okna došlo ke snížení průhledu, je možné využít nadstavovací profil. Ten vytvoří dostatečný prostor pro umístění boxu.

Foto: minirol.czVyužití zaomítacích boxů

Zejména pro novostavby či rozsáhlejší rekonstrukce je vhodným řešením zabudování screenu či rolety do zaomítacího boxu Fasade, který se skryje pod fasádu, a dokonale s ní splyne. Toto řešení přitom nabízí v souvislosti s nadokenními překlady hned několik způsobů montáže. Záleží na použitém stavebním systému pro obvodová zdiva i na individuálním rozhodnutí projektanta, jaký způsob bude nakonec zvolen. Často využívaným způsobem je instalace zaomítacího boxu do speciálního typu překladu, který je vybaven tzv. „zubem“ poskytujícím prostor pro umístění boxu.

Foto: minirol.czInstalace do roletového překladu

Zajímavým řešením pro instalaci předokenních či screenových rolet je jejich zabudování do roletového překladu HELUZ. V tomto případě se roleta či screen nenavíjejí do samostatného krycího boxu, ale přímo do speciálního nosného překladu, uvnitř kterého se nachází prostor, jenž plní funkci boxu. Toto řešení je určené výhradně pro novostavby a jeho instalace probíhá v několika fázích. V první fázi během hrubé stavby je nutné nainstalovat samotný roletový překlad, zazdít pouzdra pro vodící lišty a připravit přívod elektřiny, který je z překladu veden pomocí husího krku. V další fázi je pak možné do překladu nainstalovat samotný screen či roletu. Velkou výhodou je, že tato fáze může následovat kdykoliv po úplném dokončení stavby.

Správně zvolená stínící technika vám bude poskytovat komfort v interiéru po celý rok, dostatečná pozornost při výběru jejího typu se tedy vyplatí!

Foto: minirol.cz

Na adrese www.minirol.cz vám výrobce stínění doporučí konkrétního dodavatele z vašeho regionu. Ten vám poradí s výběrem vhodného stínění a předloží konkrétní cenovou nabídku.

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist