zahrada

Krásná zahrada i trávník

Máte krásnou a udržovanou zahradu, na kterou jste právem pyšní a chystáte se na dovolenou? Pak se vám lehce může stát, že pokud jí nezajistíte dostatečnou závlahu, po návratu z dovolené ji nepoznáte. A přitom zalévání trávníku a zahrady nemusí být jen namáhavé nošení konvice s vodou. Dostatečný přísun životodárné vody zajistí závlahový systém a vy budete bez starostí!

Během slunečních dnů země vysychá doslova před očima. Nejlépe je to vidět právě na zahradách, které je třeba zalévat více než jindy. A komu se každý večer chce zdlouhavě zalévat zahradní hadicí nebo dokonce pobíhat s těžkou konví? Takovou námahu a záda si můžeme ušetřit, pokud si pořídíme automatické závlahy. Někdo možná namítne, že je to podstatně dražší než dříve zmiňované hadice a konev. Jenže na rozdíl od nich závlahové systémy vodu využívají mnohem efektivněji. S jejich pomocí putuje přímo k rostlinám a bez zbytečných ztrát. Při stále rostoucích cenách vody, se tak náklady rychle vrátí. A kromě toho si před dovolenou nemusíte lámat hlavu s tím, koho z příbuzných k zalévání přemluvíte.

Foto: pixabay.com

Závlahový systém vám ušetří čas, peníze i starosti.

Zalévání a zavlažování

Kromě úspory času je velkou výhodou automatické závlahy, že se do kropení pustí pouze tehdy, kdy je to skutečně potřeba. A to i v době, kdy byste to sami nezajistili. O vše potřebné se totiž postarají zavlažovací počítače, které mají snadné programování. Umožňují navolení hned několik zavlažovacích cyklů denně, které můžete nastavit od minuty po 9 hodin a 59 minut.
Když navíc připojíte čidlo půdní vlhkosti, které je založené na principu elektrotechnického měření teploty, šetříte vodu. Na základě měření rozdílů v teplotě půdy je totiž kontroluje délku a potřebu zavlažování. Takže spustí vodu jen tehdy, kdy je to skutečně potřeba. Dobře zkonstruovaná automatická závlaha tak dokáže ušetřit až 40 procent vody proti zalévání hadicí.

Foto: pixabay.comNa míru každé zahradě

Zavlažovací systém se dá úspěšně instalovat nejen na nově zakládané zahrady. U již fungujících zahrad se stabilním podobou se dají dát dodatečně. Mnohdy je to výhodnější, protože už je přesně víte, co kde na zahradě bude a kam má voda směřovat. Problém nepředstavují ani hodně členité pozemky s několika odpočinkovými koutky. Aby se voda dostala skutečně všude, kam je potřeba, dá se po pozemku rozmístit buď řada zavlažovačů nebo jeden, který kopíruje každý obrys zahrady.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist