Péče-o-trávník-VIKING-ME-23

Několik praktických rad pro nádherný letní trávník, který vám budou sousedé závidět

Léto je v plném proudu, a proto jsme pro vás připravili pár tipů, jak správně pečovat o svůj trávník. Každý z nás jistě občas pokukoval po krásném zeleném koberci u sousedů za plotem. Pojďme si tedy říct co je potřeba udělat pro to, aby letos sousedé vyhlíželi naopak k nám. Trávník toho musí hodně vydržet a zároveň by měl i dobře vypadat – vše je jen otázkou správné péče.

Jak tedy na to?

  • Pravidelně zalévejte trávník až ke kořínkům, nanejvýš dvakrát týdně, ale o to intenzivněji (cca 15 – 20 litrů/m2). Menší dávky vody v častých intervalech nejsou pro trávník vhodné.
  • Během období horka ponechte trávu delší (cca 5 cm) a posekejte ji teprve za oblačnějšího počasí.
  • Vysoký „po dovolenkový trávník“ sekejte na vícekrát, nejprve při nejvyšší poloze sečení a poté při nastavení nižšího stupně sečení.
  • Vytrhávejte plevel, vylepšujte poškozená místa v trávníku a v pozdním létě proveďte v případě potřeby dodatečný přísev, aby tráva mohla během teplého podzimu ještě vyrůst.

Foto: Stihl.czSečení, sečení, sečení

Vlastně je to docela snadné: Čím častěji trávník sečete, tím bude krásnější. I když sami chodíte k holiči jen každé dva měsíce, při péči o trávník doporučujeme sekání dvakrát až třikrát týdně. Kdo hodně hnojí, musí i hodně sekat. Ideálně na víckrát a za oblačnějšího počasí.

Zavlažovat: ANO, ale NE utopit!

Při zavlažování buďte spíše šetrnější. Zde platí, na rozdíl od hnojení, raději méně, než příliš mnoho. Tráva navíc potřebuje vodu jen při největších vedrech. Potřeba vody u trávníku je závislá na aktuálních teplotách a složení půdy. Je proto obtížné uvést závazně konkrétní údaje pro intenzitu a frekvenci zavlažování. Pro orientaci je však možno obecně stanovit toto: v horkých obdobích s malými srážkami zavlažujte dvakrát týdně – při každém zavlažování asi 15-20 litrů vody na čtvereční metr trávníku.

Přejícně hnojit

Nenechejte trávník hladovět. Pokud nepoužíváte při údržbě trávníku mulčování, je hnojení základem. Trávník by měl dostat 4-5 krát ročně správnou výživu. Předchází se tím i růstu mechu a plevelů. Jako energetickou výživu využívejte organicko-minerální hnojiva, která podporují život v půdě pod zeleným kobercem. Poslední hnojení v roce by se mělo provádět v září.

Nechat v klidu růst

Když se budete řídit výše uvedenými radami, můžete udělat pro sametově měkký, hustý a vitální trávník už jen jedno: nechat jej v klidu růst.

Foto: Stihl.cz

Pomocník pro péči o váš letní trávník – Akumulátorový vyžínač FSA 85 od firmy STIHL.

Zdroj: STIHL (text a foto)
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist