tango-střechy

Kontrolou prodloužíte střeše život

Ačkoli letošní zima byla na sníh skoupá, kontrolu střechy bychom neměli podcenit. Právě střecha je totiž jednou z nejvíce zatěžovaných částí domu. Odolává nejen vrstvám těžkého sněhu, ale také prudkému větru, silným dešťům, krupobití a mrazu.

Pálené střešní tašky TONDACH vynikají svojí kvalitou a životností. Podle zkušeností odborníků i samotných majitelů domů se střechy z tohoto materiálu „dožívají“ až sta let. Aby však „ve zdraví“ sloužily co nejdéle, doporučují specialisté jejich pravidelnou kontrolu, nejlépe vždy po zimním období. Právě pravidelná prohlídka pomůže při odhalení případných problémů již v zárodku. Včasné řešení objevených závad pak zamezí vzniku větších škod a prodlužuje životnost celého střešního pláště i vlastního krovu.

Opravy je potřeba řešit včas a s odborníky

Všechny vady funkčnosti střechy by měl řešit zkušený pokrývač. Odborně posoudí, zda stačí pouze dílčí oprava, například výměna několika tašek, nebo je poškození střechy většího rozsahu a bude například nutná kompletní výměna střešní krytiny.

Opravy střech se nejčastěji týkají starších domů. U nich se vyplatí měnit jednotlivé tašky pouze pokud se jedná o opravy maximálně v řádu desítek kusů. Ve většině případů však bývá problém získat stejný typ a rozměr tašek, jako byly ty původní, dříve vyráběné. Tyto opravy se řeší jen z omezených zásob původní krytiny, které mají samotní majitelé objektu.

Pokud se však jedná o větší poškození střechy, či do budoucna již nejsou tašky v původním rozměru k dispozici, je nutné začít uvažovat o řešení v podobě celkové výměny střešní krytiny.

Na výměnu střechy s citem a dobrou dokumentací

Před vlastní výměnou je nutné shromáždit všechny dostupné informace o původní konstrukci střechy a použité střešní krytině. Stejně pečlivě se musí připravit požadavky pro střechu novou. Vlastní realizaci by přitom měla předcházet konzultace vhodnosti nově zvolené krytiny buď přímo s výrobcem, nebo odbornou firmou, která má s rekonstrukcemi střech zkušenosti.

Při rozhodování, jaký model tašky na střechu zvolit, může pomoci i katalog produktů či technické informace, které jsou ke všem v současnosti vyráběným krytinám k dispozici. Například v sortimentu společnosti TONDACH si lze vybrat ze 14 typů střešních tašek, většina z nich je kromě základního režného provedení k dispozici také v engobované či glazované variantě.

Zdroj: Tondach

Lepebydlet doporučuje firmu TANGO Střechy s.r.o.

Nejen kompletní realizace střech na klíč, ale i realizace částí střech (střešní konstrukce, pokrývačské, klempířské práce i sádrokartonářské práce)
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist