img_0624

Čarování s jednou kuchyní

Tip pro mladé rodiny, které chtějí pěkně bydlet.

Mladé rodiny, které se zařizují, většinou nemají moc financí, a přesto by chtěli bydlet pěkně. Vždyť útulný a hezky zařízený domov je snem každého z nás.  Protože jsem sama měla podobné problémy, začala jsem  pátrat po možnosti, jak vše elegantně vyřešit a uspokojit alespoň vizuální potřebu změny, když už jsem nemohla kupovat nábytek nový.

Pokud řešíte otázky tipu „Co s tím  starým nábytkem, který  se už okoukal a je potlučený a poškrábaný?“,  dávejte dobrý pozor! Navrhnu vám nenákladné řešení, které je hned vidět a může tak přinést velké uspokojení.

Samolepící fólie

Posledním trendem v kuchyních, které mají hladký tvar, jsou samolepící fólie. Objevte i vy jejich kouzlo! K nepoznání dovedou změnit i třeba panelákovou plechovou kuchyni. Vše je navíc rychlé, čisté a efektní. Samolepící fólie jsou ideální pro renovaci kuchyňských linek, dveří, nábytku, umakartových jader apod. Jejich výhodou je snadná instalace a jednoduchá údržba. Firma Hornschuch CS dodává na trh fólie s dětskými vzory, se vzory dřeva, dlaždic, mramoru, korku,apod. V nabídce jsou i fólie transparentní, které jsou určeny k dekoraci skleněných ploch. Fólie jsou dodávány v šířích 45,6, 7,5 a 90 cm. Ačkoliv jde o  fólii, může budit dojem, že je to ořechové nebo třešňové dřevo, že jde o keramiku, mramor, nejnovější kovovou metalízu a podobně.

Kuchyň tak může mít neotřelý a zajímavý vzhled i za dostupnou cenu. Osobně mě nejvíce zaujal design kůže nebo bambusu. Vzory a textury se dají různě kombinovat, fantazii se meze nekladou. Záleží jen na vás, co si vymyslíte! A když se vám to nepovede, příští volné odpoledne si  můžete znovu pohrát.  Pokud je kuchyně převážně rovných, jednoduchých tvarů, můžeme si troufnout i na výraznější fólie s geometrickými vzory. Zvětšit prostor můžeme rovněž zrcadlovými fóliemi, které umí dělat s prostorem divy. Fólie se dají použít také na dveře (ty můžou být třeba z každé strany jiné, pokud se nám zachce), na okenní parapety, na lednici anebo třeba na okno. Pokud bydlíte v přízemí a chcete se chránit před nežádoucími pohledy, určitě oceníte fólie s krycím efektem.

Jak na to?

Budeme potřebovat řezačku papíru, nůžky, pravítko, role samolepicích fólií d-c-fix a dostatečně velkou podložku. Po zjištění rozměrů skříněk přičteme na každou stranu rezervu na oříznutí fólie. Práci s nůžkami hravě zvládneme. Díky mřížkovanému rastru na rubové straně ustřihneme fólii rovně. Plochu je třeba před lepením zbavit prachu a nečistot. Jinak nám fólie nebude na povrchu dobře držet. Velké plochy se doporučují potřít před lepením jarovou vodou. S fólií tak můžeme lehce manipulovat a několikrát korigovat chybné nalepení. Stáhneme kousek spodní papírové vrstvy a potom ji přehneme. Následně přichytíme k podkladu asi 2 cm fólie. Přesahující části fólie, rohy, otvory a kouty vyřezáváme ostrým řezákem. Zaoblené tvary na kuchyňské lince se nám budou lepit snadněji, když fólii d-c-fix nahřejeme fénem na vlasy. Pracovní desku, boky skříní a podobné rozměrnější plochy lepíme raději ve dvojici. Odmotávání spodního rastrovaného papíru a uhlazování fólie musí probíhat najednou. Čištění je velmi snadné a praktičnost jistě také hraje svou roli v životě dnešní ženy. Plochy polepené samolepicí fólií čistíme teplou vodou s přídavkem saponátu.

Celou místnost pak můžete ještě oživit jemnými, dekorativními motivy v podobě nálepek a můžete jimi zkrášlit i další hladké plochy (stěny, dveře, okna, skříně a podobně). V poslední době se hodně používají například různé květinové vzory či siluety postav. Do kuchyně či koupelny můžeme použít samolepící bordury nebo nálepky na obklady nebo vypínače.

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist