domacnost

Kde a jak hledat nábytek do nového bytu?

Zařizujete si svůj domov nebo ho rekonstruujete, ale nevíte, kde se inspirovat vybavením do domácnosti? Přečtěte si následující článek a načerpejte inspiraci.

Nejprve zjistěte, co do domácnosti potřebujete. Nekupujte vše za každou cenu jenom proto, že se vám to líbí. I díky tomu můžete ušetřit, a přitom bydlet stylově. Sepište si, co je třeba pořídit a toho se držte.

Jak postupovat při výběru nábytku?

  • Změřte si pokoj – Líbí se vám konkrétní postel nebo skříň a za každou cenu byste ji chtěli? Potlačte svůj chtíč a nejprve porovnejte rozměry pokoje s rozměrem věci, kterou zamýšlíte pořídit. Co když se vám do místnosti nevejde třeba jen o pár milimetrů?
  • Méně je více – Pokoj nemusí být přehlcený nábytkem. Umístěte do místnosti jen to, co skutečně potřebujete a co se vám tam hodí. Vybírejte také barevně stejný či podobný nábytek a laďte vše do podobných tónů.
  • Nastavte si limit – Váš rozpočet určitě není bezedný. Nastavte si limit pro každou místnost a rekonstrukci a nakupujte s rozvahou.
  • Vybírejte univerzální nábytek – Nesnažte se kombinovat všechny barvy za každou cenu. Vyberte si dvě až tři a těch se držte. Ideální je přírodní barva v kombinaci s bílou nebo případně černou.

TIP: Už jste popřemýšleli o koupi nábytku? Nezapomeňte si k tomu sjednat pojištění domácnosti. To vám pokryje výlohy v případě nehod nebo poškození na vašem majetku. Ať už to vznikne na základě nepříznivého počasí, havárie, krádeže nebo vandalismu, pojišťovna za vás pokryje veškeré vzniklé výlohy a vy tak nemusíte sahat do vlastních úspor.

Zeptejte se rodiny a známých

Než začnete cokoliv kupovat ve velkém, zeptejte se rodiny nebo známých, zda někde neuskladňují nepoužívaný nábytek. Třeba vás překvapí. I vaši známí mají možná jeden či více kusů staršího nábytku, který jim překáží, ale vám může ještě pár let posloužit.

Projděte bazary, kde se ukrývá zachovalý nábytek

Pro dobrý nábytek nutně nemusíte do dražších specializovaných prodejen nebo do obchodních domů. Pokud nechcete investovat do nábytku na míru od truhláře, máte i jiné možnosti. Navštivte bazary s nábytkem, kam lidé často odkládají to, co jim doma překáží. Máte předsudky, že jde o špatné a zničené kousky? Naopak. I tady často objevíte nové a nepoužité kusy nábytku, které lidé odklidili, protože jim nevyhovovaly. Třeba najdete zachovalý nábytek, který sladíte s vaším interiérem.

Zaměřte se na online nákup a internetové aukce

Víte, že přes internet se dá sehnat dobrý a kvalitní nábytek za příznivé ceny? Dívejte se na různé aukce, výprodeje nebo levné online bazary, kde můžete objevit zajímavé kousky nábytku. V těchto případech je pak spíše potřeba, abyste si pro nábytek přijeli a odvezli si ho. Ale i tak můžete tímto způsobem výrazně ušetřit stovky i tisíce korun.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist