žaluzie3

Žaluzie

Také si pamatujete na večery, kdy jste kvůli zatemnění zatahovali závěsy? U nás doma se tato obyčejná rutinní záležitost často stávala nervy drásající činností! Zaseknuté žabičky na kolejničkách, neopatrný pohyb, nervózní popotažení látkou a člověk musel neustále lézt nahoru závěs znovu a znovu na žabičky připevňovat. Revoluci a úlevu přinesl výdobytek v podobě žaluzií. Horizontální či vertikální žaluzie jsou levným a jednoduchým řešením zatemnění vhodným téměř do každého prostoru.

Vzpomínám si, že návštěva firmy, která okna přeměřila a do několika dnů nainstalovala námi zvolené žaluzie v požadované barvě byla obrovskou úlevou. Totiž zatáhnout téměř třímetrový závěs opravdu nebyl žádný med… kolejničky se neustále zasekávaly, závěs se uvolňoval, drželo se v něm dost velké množství prachu.Foto: pixabay.comOdborná firma vše vyřešila okamžitě a za pár tisícovek. Instalované žaluzie, tak v bytě mých rodičů slouží do dnes. Dlouhé metry závěsů byly vyměněny za úzké proužky látky, která slouží jen jako dekorační prvek. Žaluzie příbytek večer ochrání před nechtěnými pohledy zvědavců z ulice. V létě, když do oken praží slunce, navíc nepropustí tolik tepla a v bytě je příjemné klima.

Pořízení horizontálních žaluzií je jistě levnější a efektivnější než investice do klasických závěsů.

Pořízení horizontálních žaluzií je jistě levnější a efektivnější než investice do klasických závěsů.

Horizontální žaluzie

Interiérové horizontální žaluzie jsou funkčním a estetickým prvkem vhodným do každého interiéru. Jejich instalace je možná prakticky do jakéhokoliv okna a skoro do všech typů balkónových dveří. Vybírat můžete ze široké škály barevného i technického provedení. Novinkou již nejsou ani interiérové žaluzie ovládané pomocí dálkového ovladače.

Mnozí výrobci oken zajišťují dodávku nových oken včetně integrovaných žaluzií. Jejich cena pak zpravidla také bývá nižší. Odpadá dodatečná montáž spojená minimálně se dvěma návštěvami technika – první na oměření oken, výběru druhu a barvy žaluzií a druhá při jejich montáži. Navíc také nemusíte čekat, než budou žaluzie na míru vyrobené. Což může někdy trvat i několik týdnů.

Záclony a závěsy se pak mohou stát pouze estetickým a dekorativním prvkem vaší domácnosti. Také pokud si dáte tu práci a spočítáte si, na kolik by vás přišlo pořízení klasických zatemňovacích závěsů. Pak vše hovoří spíše pro pořízení horizontálních žaluzií.

Vertikání žaluzie byly zpočátku spíše doménou kanceláří. Díky elegantnímu vzhledu však nachází uplatnění i v řadě domácností.

Vertikální žaluzie byly zpočátku spíše doménou kanceláří. Díky elegantnímu vzhledu však nachází uplatnění i v řadě domácností.

Vertikální žaluzie

Také kancelářským prostorám začali záhy vévodit žaluzie – tentokrát pro změnu vertikální. V poslední době – jak velí trendy se i tento typ žaluzií začal postupně stávat běžnou součástí domácností. Jsou jednoduše moderní, praktické a hezké!

Vertikální žaluzie jsou nabízeny v několika designových a materiálových řadách a barevných provedeních. Jednotlivé systémy se liší zejména způsobem zatahování: oponové, stahování do středu, stahování směrem k ovládání a směrem od ovládání. Ovladač může být buď mechanický, kdy se žaluzie ovládají pomocí řetízku či provázku nebo elektronický, na dálkové ovládání. Na výrobu lamel je běžně používaná látka (bavlna, konopí, plátno) či plast (polyester, skelné vlákno). Lze ale také využít méně tradiční materiály jakými je například dřevo či bambus.

Žaluzie provzdušní prostor každého pokoje. Lze je nainstalovat samotné, nebo v kombinaci se závěsy. Ty však většinou představují pouze estetický doplněk, ztratily svou prvotní zatemňovací funkci. Také jejich údržba je snadná a jsou vhodné zejména do domácností alergiků. Mají antistatickou úpravu, takže se na nich nedrží prach jako na klasických záclonách. Jednotlivé lamely lze také bez větších obtíží demontovat a jednoduše vyprat. Žaluzie je možné bez problémů nainstalovat do atypicky řešených okenních prostor – s různou výškou, oválné atd.

Vneste do svého domova eleganci a vzdušnost v podobě vertikálních žaluzií!
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist