dveře

Jak otevřít zabouchnuté dveře

Zabouchnuté dveře, s touto nemilou zkušeností se v životě potkal asi každý z nás. Při snaze se co nejrychleji dostat domů se hlavně vyhněte vyrážení nebo páčení dveří. Zničíte si dveře a musíte koupit nové. Hned.

Připravili jsme jednoduchý seznam možností:

 • Sehnat náhradní klíč. Přirozená a jednoduchá varianta. Má-li od bytu klíče ještě někdo jiný, zkuste ho kontaktovat, aby vám náhradní klíče dovezl. Vyplatí se nechat náhradní klíče např. u někoho z rodiny či u dobrých známých.
 • Zavolat zámečníkovi. Zámečník vám otevře dveře během několika minut bez poškození zámku či dveří. Většinou musíte zaplatit 300 – 1000 Kč. Nejdříve se však budete muset prokázat nějakým dokladem, že na dané adrese skutečně bydlíte. Cena závisí na typu zámku a na tom, odkud musel zámečník dojet.
 • Zavolat hasiče. Jestliže zabouchnutím bytu vznikla nebezpečná situace, volejte okamžitě hasiče. Když jste např. doma nechali hořet sporák nebo je v bytě zavřené malé dítě. Hasiči přijedou obratem a dveře vám otevřou zdarma. Není však radno to zneužívat, když hasiči vyhodnotí, že jste volali zbytečně, můžete mít problémy.
 • Otevřít dveře sám. Dveře se můžete pokusit otevřít sami. Chce to hlavně praxi, ale také vždy záleží na typu dveří a zámku. Na internetu najdete spoustu návodů, jak na to:
  • Lockpicking je metoda, ke které však potřebujete speciální nástroje. Jak otevřít zabouchnuté dveře svépomocí se můžete podívat třeba na tomto videu.
  • Bumping – i k tomuto potřebujete nejprve univerzální klíč pro daný typ vložky, po zasunutí do něj ťuknete, což na moment vrátí stavítka do “odemčeného” stavu a můžete otevírat.
  • Kreditkou? Pokud máte dveře jen zabouchnuté, mohlo by fungovat i pouhé stlačení jazýčku velmi tenkým, trochu pružným, ale zároveň pevným předmětem (plech, karta). Je to velmi rychlý a snadný způsob, ale i když v tomto případě budete rádi, že funguje, měli byste zvážit bezpečnější řešení zámku.

Prevence pro případ zabouchnutí dveří

Jako základní prevenci pro případ zabouchnutých dveří určitě doporučujeme nechat náhradní klíč od bytu u někoho známého, který bydlí blízko. Je dobré si také uložit telefonní číslo na spolehlivého zámečníka z vašeho okolí.

Jste-li zvědaví, můžete se také tréninkově začít učit otevírat zámky svépomocí. Je to legrace a tak trochu i sport. Tomuto odvětví se říká lockpicking a seženete k němu jednoduše na internetu i speciální pomůcky.

Ideální však je, když zabouchnuté dveře vůbec nebudete muset řešit.

Zdroj: Svět-oken.cz
There are 4 comments

Add yours
 1. Kateřina

  Dobrý den, na homezin.cz/media/jak-otevrit-zabouchnute-dvere jsem se dočetla, že lze dveře otevřít i pomocí nějakého speciálního šroubováku. Nevíte o tom nějaké bližší informace? Kde lze takovýto šroubovák koupit?

 2. Daniel Hagens

  Děkuji za pěkný článek, kéž bych ho viděl dříve. Jelikož jsem jsi hloupě zabouchl dveře a tak jsem musel volat servis ale tak co se dá už dělat, budu si to pamatovat na příště 🙂

 3. Jan Bratan

  Mně obecně pomohl tenhle článek, myslím že se to hodí do života takovou informaci vědět – aspoň si pak nebudete lámat hlavu jako já…


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist