výmalba1

Jaké barvy se hodí do kuchyně a koupelny?

Kuchyně a koupelny potřebují ze všeho nejvíce barvy odolné, protože na jejich stěny působí v každém bytě extrémní podmínky – pára, vlhkost, mastnota a špína z vaření. Moderní barvy si však poradí s každým z těchto problémů.

Omyvatelná barva, kterou doporučují profesionální malíři a natěrači do kuchyně, zvládne i nápor okolo varné desky. Sotva totiž zabráníte mastnotě na zdi při vaření. Alespoň občas něco z pánve vyprskne každému. Naštěstí tradiční výrobce barev Primalex uvedl na trh převratnou novinku – nátěrovou hmotu Fortissimo Clean. Odolá úplně všemu a dokonce s ní přetřete i mozaiku okolo kuchyňské linky a dřezu, pokud se rozhodnete pro změnu. Ani s aplikací si nemusíte dělat starosti – používá se jako každá jiná barva.

Výmalba vítězí na celé čáře

Díky takovýmto nátěrům se už z našich kuchyní pomalu vytrácí kachličky za pracovní stěnou. Do kuchyně obvykle vybíráme teplé odstíny: červenou, žlutou, oranžovou a zelenou. Jsou to barvy plné energie, optimismu a podporující komunikaci v rodině. Ani odvážných kombinací se nemusíte bát. Jen pokud chcete zhubnout, zvolte na stěny chladnou barvu, nejlépe modrou. Ta má schopnost působit jako STOP přejídání.

A co použít k výmalbě koupelny?Malíři pro nás mají opět praktický tip: interiérový nátěr Primalex Fortissimo. Je krásně bílý, výborně kryje a umožňuje stěnám dýchat. Můžete ho omývat, odolá i otěru a je paropropustný. Nebo si nechte namíchat jakýkoliv barevný odstín. Určitě vás potěší, že tyto moderní barvy se už neředí, ale jsou připraveny přímo k použití.

S dnešními nátěry na umakartové jádro dokážete zázraky

Pokud jste ve starším bytě „vyfasovali“ ještě umakartové jádro, nezoufejte. Je-li zachovalé a vy potřebujete ušetřit, zvolte alespoň na čas místo rekonstrukce nátěr. Přímo na tyto povrchy je určena barva Balakryl Plasty, která je ale k mání jen v několika odstínech. Větší výběr poskytuje nátěr Primalex Procolor. U něho můžete zvolit odstín, jaký si přejete, a nechat si ho na počkání namíchat v matu či lesku. V Domě barev vám nabídnou i další varianty a také poradí s přípravou povrchu.

Nejlepší je vymalovat byt v zimě

Možná vás to překvapí, ale oproti dřívějšku se odborníci přiklání k názoru, že ideální čas pro vymalování bytu je zima. V tomto ročním období totiž na čerstvou malbu pozitivně působí suchý vzduch a vytápění. Díky těmto faktorům schne nátěr rychleji a má také delší životnost. Moderní barvy už navíc ani nejsou cítit a nepoškozují zdraví.
Další nespornou výhodou malování bytu v zimě je nižší cena malířských prací, pokud tedy chcete pozvat profesionály. Určitě ale předtím zapátrejte v internetových diskuzích a vyberte si solidní firmu s dobrými referencemi.ZATÍM NEBYL VLOŽEN ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ, BUĎTE PRVNÍ.

VSTUP DO DISKUZE

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist