moderní interiér

Jak na moderní interiér?

Dnes je pro moderní interiér synonymum návrat k přírodě a minimalismus. V praxi to znamená žádné hromadění věcí. V případě menších bytů a domků efektivní a nápadité řešení úložných prostor a snaha o maximální zužitkování každého centimetru. Ne vždy si na uspořádání interiéru v moderním duchu troufneme sami, potom často přichází ke slovu rada a pomoc bytového designéra.

Pro moderně a minimalisticky zařízený interiér je charakteristická jednoduchost, vzdušnost, čistota barev i tvarů a elegance. Přesto takový interiér umí na obyvatele působit příjemně a útulně. Nepředstavujte si sterilní neosobní prostředí. Jak toho docílit?

Minimalistický moderní interiér

Doménou interiéru by mělo být pár kousků nábytku, které budou vynikat svou kvalitou a nadčasovostí. Nejoblíbenějším materiálem je dřevo – jeho teplé odstíny pak dominují prostoru. Barevně ho podtrhneme neutrálními tóny bílé, šedé a černé. Nevyhýbejte se ani dekoru betonu, kovu nebo skla. Pro docílení osobitosti pak volte takové doplňky, které jsou vám svou barvou a vzorem příjemné a charakterizují vaši osobnost.

minimalistický moderní interiér

Pro moderní interiér nesoucí se v duchu minimalismu jsou typické světlé odstíny barev a minimum dekorací a doplňků.

Do moderního interiéru nepatří velké množství otevřených vitrín, poliček a skříněk. Jejich obsah by měl být spíše schovaný za zavřenými dvířky – celý prostor pak působí elegantně a uklizeně. Tam, kde si můžeme otevřené police dovolit, je knihovna. Ta by však měla sloužit skutečně knihám a ne různým „serepetičkám“.

Efektivní řešení pro úložné prostory

Úložných prostor není nikdy dostatek. Tím spíše, že zejména mladí lidé musí s ohledem na finance volit spíše menší byty nebo garsoniéry. Ideálním řešením jsou pak velkoplošné vestavné skříně, do kterých se vejde nejen šatník, ale i spousta dalších věcí – sportovní potřeby, věci spojené s cestováním nebo jinými koníčky. Vhodnější variantou bývá volba vestavné skříně na míru. Nejen, že ji přesně zapasujeme do prostoru, ale také její vnitřní uspořádání je nám vyrobené na míru.

úložné prostory

V malých prostorách je důležité efektivně vyřešit úložné prostory. Ideální jsou vestavné skříně na míru.

Jak z malého bytu vytěžit maximum?

Jak již bylo zmíněno je důležité efektivně vyřešit úložný prostor. Pro optické zvětšení malého prostoru pak máme několik spolehlivých fíglů:

  • vsaďte na světlou výmalbu
  • podlahové krytiny volte ve světlejších přírodních tónech. Výrazné celoplošné koberce a tmavé podlahy do moderního interiéru nepatří.
  • prostor opticky zvětší vhodně umístěné velkoplošné zrcadlo
  • některé kusy nábytku – například stolek, pořiďte z průhledného materiálu
  • volte dostatečné a vhodně umístěné osvětlení – ideální jsou například LED lišty
  • vyvarujte se velkému množství vystavovaných předmětů – sbírky slonů, porcelánu po babičce a dalších jiným „pracholapů“ prostor zbytečně ucpou
  • minimalistický styl je pro malé byty ideální

V malých bytech a garsonkách pak bývá častým problémem oddělení jednotlivých zón – spací, jídelní a obývací. Zde nám může pomoci, když nábytek rozestavíme do prostoru. Není nutné, aby vše bylo přistaveno, jako tomu bývalo dříve, pěkně u zdi. Například vhodně zvolený regál umístěný do prostoru zajistí oddělení spací části od té obytné. Skvělým pomocníkem je pak instalace dělících stěn nebo paravánu, který lze v případě potřeby složit a uklidit.

moderní jídelní kout

Trendem moderního bydlení je menší množství kvalitního nábytku – materiálům pak vévodí dřevo a přírodní materiály.

Prostor na spaní lze efektivně vyřešit sklopnou postelí nebo vysouvacím lůžkem. Pokud to výška stropu umožňuje nabízí se i řešení v podobě patra na spaní, pod kterým může být umístěná obývací část nebo pracovna.
There are 6 comments

Add yours
  1. Drozdová

    Ahoj, my jsme zvolili vinyl. A jsem moc ráda, že jsme se pro tento tip podlahy rozhodli. Máme ho všude, je to variabilní materiál, takže se fakt hodí všude. Jen v koupelně a na WC máme dlažbu. Máme tip SILVERO od efatra.cz. A musím říct, že jsme opravdu spokojeni.


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist