1283546_62645669

Ekologické domy

Ekologické bydlení neznamená pouze využití moderních technologií a alternativních zdrojů. Jedná se o harmonické sladění s okolím a stává se určitou životní filozofií a součástí životního stylu. Nové ekologické domy jsou obklopené přírodou a jsou citlivě zasazeny do okolního prostředí. S tím souvisí i využití volného času obyvatel těchto domů, které je nesrovnatelné s možnostmi bydlení v panelové zástavbě velkých sídlišť.

Ekologické domy a jejich přednosti

Ekologické domy jsou především o ÚSPOŘE!

  • Úspora – efektivní využití alternativních zdrojů znamená nejen úsporu finančních prostředků, ale zároveň šetříme přírodu
  • Úspora – především finančních nákladů na vytápění a ohřev užitkové vody
  • Úspora – šetří životní prostředí, protože omezuje produkci škodlivých spalin
  • Úspora – trochu s nadsázkou lze říci, že „šetříme naše zdraví“ => spojení s přírodou pozitivně působí na lidský organismus

Úspory energií nejsou jen doménou ekologického bydlení! Šetřit energie může každý sám ve své domácnosti. Možností úspor je mnoho. Od notoricky známých a velmi osvědčených úsporných žárovek a spotřebičů, přes úsporu vody např. sprchováním místo koupání ve vaně, nebo používáním pákových baterií až např. k zamezení úniku tepla netěsnými okenními rámy.

pasivní dům)Velice významným prvkem při úspoře energií je rekuperace tepla. Rekuperace spočívá v tom, že použitý vzduch z místnosti je ventilací vyměňován za vzduch nový, přičemž „použitý“ vzduch v rekuperačním výměníku předá teplo vzduchu čerstvému.

Ekologické domy – jak a kde

  • Vhodná lokalita – především situování domu z hlediska světových stran – max. využití solární energie.
  • Kvalitní projekt – zásadní bod celé stavby. Slovo kvalitní je zde zcela na místě! => Přesné dodržení projektové dokumentace!
  • Kvalitní materiály
  • Kvalitní zateplení – včetně vysoce kvalitních oken a dveří

Ekologické domy aneb návrat k přírodě

Současné ekologické domy sice nejsou stavěny jen z přírodních materiálů, ale právě těchto 100% přírodních stále více přibývá. Kromě tradičních materiálů jako je především dřevo, se začínají objevovat „staronové“ – např. hlína, sláma či konopí. Tyto materiály nejen že jsou čistě přírodní a ekologické, ale především levné a v porovnání kvalita x cena mohou leckoho příjemně překvapit.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist