dotěrný hmyz

Jak na dotěrný hmyz a horké slunce?

Léto je v plném proudu a horké počasí to jenom dokazuje. Většinu z nás tak trápí mnohdy nesnesitelné teploty, ale také dotěrný hmyz. Poradíme vám, jak se proti horku bránit a jak vyzrát na dotěrný hmyz tak, abychom si i přes tyto nepříjemnosti užili každou volnou chvíli na zahradě na čerstvém vzduchu.

Jak na dotěrný hmyz v bytě i v zahradě?

Teplé letní počasí přeje nepříjemnému dotěrnému hmyzu – mouchy, komáři, vosy, sršni… tuhle společnost si mile rádi odpustíme. Jak se však proti dotěrnému hmyzu bránit? Jako první pomoc nám většinou poslouží repelent. Pokud si však chcete v pohodě posedět venku na terase či pod pergolou je dobré zvolit i další ochranu. Dotěrný hmyz opravdu nemá rád přípravky s obsahem citronely – ty se přidávají do repelentních svíček, olejů do loučí, ochranných spirál apod. Zkuste vyzkoušet i ty. Člověku příjemně voní, ale hmyz jimi zaručeně odpudíte. V bytě pak zaručenou ochranu poskytne fyzická bariéra – tedy sítě proti hmyzu. Některé typy lze instalovat i do venkovních pergol či altánků. A sítě proti hmyzu v oknech jsou již stálicí a samozřejmostí.

komár

Proti dotěrným komárům nás v bytě nejlépe ochrání sítě.

Se sluněním opatrně!

Slunce a jeho horké paprsky k létu patří, ale všeho moc škodí. Nadměrné slunění nám může spíše uškodit, než pomoci. Ne vždy se však chceme zavírat mezi čtyři zdi, když máme zahradu nebo terasu, na které chceme trávit čas. Na ochranu přes palčivými paprsky nám postačí dodržet alespoň některé z následujících doporučení.

Stínění je základ všeho

Pokud si chcete užívat pobyt na terase nebi v zahradě a zároveň se chránit před sluncem, investujte do venkovního stínění. Existují různé způsoby, a je jen na vás, co od stínění požadujete.

stínění na zahradě

V horkých slunečních dnech nás na zahradě nejlépe ochrání slunečník, sluneční plachta, altánek nebo pergola. Záleží jen na našich preferencích a možnostech. (Foto: HORNBACH)

  • Slunečník – to je nejjednodušší a zároveň nejlevnější varianta stínění. Slunečník je skladný lehce přemístitelný, lze ho pořídit v různých velikostech i barvách. Snadno ho natočíte přesně tam, kam potřebujete, abyste bli před sluncem chránění. Jeho nevýhodou může být jistá nestabilita, pokud začne foukat silnější vítr.
  • Sluneční plachta – taková plachta je oblíbeným řešením dočasné před sluncem. Sluneční plachty jsou vyrobené ze speciálních textilií, takže snižují pronikání slunečního záření, ale zároveň umožňují proudění vzduchu.
  • Markýza – markýzy se těší dlouholeté oblibě. Vytvoří stín u domu nebo překryjí zahradní terasu během chvíle. Jsou to flexibilní konstrukce z látky nebo kovu, jež poskytnou dostatečný stín a také přidají venkovnímu prostoru na stylu. Vyžadují správnou instalaci, ale bez náročných stavebních úprav. Markýzy lze ovládat ručně či elektricky, což značně usnadní manipulaci a zvýší komfort. Nabízejí vynikající pokrytí, chrání před sluncem i slabším deštěm a mohou snížit teplotu v interiéru tím, že blokují přímé sluneční světlo pronikající do domu.
markýza

Markýzy jsou ideálním pomocníkem v horkých letních dnech. (Foto: HORNBACH)

  • Pergola – jedná se o pevnou konstrukci, která sice vyžaduje stavební úpravy, ale poskytne rozsáhlý stín na terase nebo v zahradě. Pergolu většinou tvoří robustní rám doplněný pevnými lamelami nebo textilním potahem, jež umožní nastavit plochu stínění podle potřeby. Zaručí vynikající ochranu před sluncem či deštěm, a díky doplňujícím clonám ochrání i před větrem. Vyžadují ale odbornou instalaci a pro svou velkost a pevný charakter nemusí být vhodné do menších zahrad.
  • Altánky – zahradní altánek nejen zastíní potřebný prostor, ale také dovede dodat prostoru úžasnou atmosféru. Tyto volně stojící přístřešky vytvoří dokonalý prostor k relaxu či zábavě. Altán poskytuje stinný úkryt a umožňuje užívat si pobyt venku bez vystavení se přímému slunečnímu záření.There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist