467218_85208251

Vůně domova

Také jste si všimli, že každý dům a byt má svou specifickou vůni? Možná se Vám stalo, že jste někde ucítili známou vůni a v okamžiku jste se v myšlenkách přenesli zpátky do dětství – do míst, kde jste byli doma.

Je prokázáno, že i díky vůním si dokážeme vybavit určité situace čí místa, pro něž byla jistá vůně typická.

Každý z nás se rád vrací do svého domova – do místa, kde se cítí dobře. A proč jej tedy NECÍTIT skutečně?

Přinášíme Vám několik jednoduchých triků za pár korun, jak udělat Váš domov ještě voňavější a útulnější!

  • Jestli-že máte svůj oblíbený parfém a přejete si, abyste jím nevoněli pouze Vy, ale také Váš domov, pak není nic snazšího, než stříknout pár kapek na baňku žárovky. Jakmile totiž rozsvítíte a žárovka se zahřeje, začne se uvolňovat vůně parfému do místnosti.
  • Jednoduchým a velmi elegantním způsobem jak provonět svůj byt a ještě tak vytvořit zajímavou interiérovou dekoraci představuje pot-pourri. Jedná se o směs sušených lístků a dřevin, které dokáží krásně a nevtíravě provonět Váš byt či šatník. Naaranžované na obyčejné misce vypadá pot-pourri skutečně překrásně a k tomu úžasně voní. Pro zintenzivnění vůně lze do misky ještě nakapat aromatický olej.
  • Máte rádi rozsvícené svíčky – jejich nepřekonatelně romantickou atmosféru? Pak sáhněte po některých z aromatických druhů. Nejen, že jejich plamínky navodí tu správnou atmosféru, ale ještě provoní Váš domov.
  • Pravou atmosféru orientu dokáží navodit zapálené vonné tyčinky – ty jsou dostání v celé paletě různých vůní. Jako hezký dárek může posloužit balení vonných tyčinek například se znamením horoskopu. Zapálené vytvoří kouzelnou a hlavně voňavou atmosféru vhodnou zejména k meditaci a celkovému uvolnění.
  • Na našem trhu je k dostání také celá řada aroma-lampiček. Ty dokáží pomocí vonného esenciálního oleje Váš byt nejen úžasně provonět, ale také mohou být prospěšné Vašemu zdraví. Například esenciální olej s vůní jasmínu působí jako přírodní afrodisiakum, dokáže utlumit deprese a navozuje harmonickou atmosféru. Také vůně ylang-ylangu působí jako afrodisiakum, zmírňuje napětí a nervozitu. Vůně levandule napomáhá při bolestech hlavy či svalů a dokáže uvolnit celkové napětí. Pánové – udělejte tedy své partnerce radost a pořiďte jí vonnou aromalampu – při volbě toho správného oleje rozhodně ani vy nepřijdete zkrátka!
  • Nic však neprovoní byt tak, jako náruč čerstvě natrhaných květin. Využijte tedy posledních slunečních dní k příjemné procházce do přírody a natrhejte si náruč plnou voňavých květů. Uděláte tak něco prospěšného pro sebe, ale i svůj domov.

Voňavý den

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist