trendy adventní věnec

Trendy adventní věnec jako vánoční klenot

Připravte se na vánoční atmosféru plnou barev a radosti! V našem dnešním článku se ponoříme do světa adventních věnců. Odkryjeme tajemství jejich původu, návrhů tvarů a vyzkoušíme si vytvořit vlastní trendy adventní věnec. Letos bude dominovat celému adventu a Vánocům neodolatelná barva – viva magenta!

barva vánoc

Trendy barvou vánoc 2023 je k radosti milovníků odstínů růžové a fialové – barva viva magenta.

Viva magenta: Barva Vánoc 2023

Otevřeme první kapitolu naší vánoční pouti věnovanou barvě adventního věnce, která bude pro rok 2023 v kurzu. Je jí odstín viva magenta – intenzivní a živá barva. Kombinuje v sobě prvky fialové a červené. Je to odstín, který vyzařuje energii a zároveň má v sobě něco z královské elegance. Můžeme si ji představit jako sytě růžovou, která má výrazné fialové nádechy. Barva viva magenta je výrazná, moderní a přitahuje pozornost. Je ideální pro ty, kteří chtějí do svého prostoru vnést živost a jiskření, a je skvělou volbou pro zdůraznění a doplnění vánoční atmosféry. Díky této barvě budou letošní Vánoce nádherným vizuálním zážitkem.

adventní věnec

Každou adventní neděli je tradičně zapalována jedna svíčka na adventním věnci.

Trendy adventní věnec pro rok 2023

Barva viva magenta je trendy odstín Vánoc 2023 a tedy i vánoční výzdoby a adventních věnců. Tuto barvu je ideální kombinovat s odstíny jako jsou bílá, šedá, olivově zelená, fialová nebo růžová. Svěží a vzdušný kontrast vytvoříte, pokud viva magentu skombinujete s odstíny tyrkysové nebo světle modré. V kombinaci s moderními akcenty, jako jsou matné kovy – ideálně v barvě mědi nebo zlata, dodáte věnci nádech luxusu a elegance.

trendy adventní věnec

Tvořivosti se meze nekladou – vytvořte si úžasný adventní věnec podle své fantazie.

Co se týká dekorací, tak se klidně nechejte unést přírodními kouzly – větvičkami, šiškami a sušenými květinami a vytvořte atmosféru spojení s přírodou.

Trendy adventní věnec pro rok 2023 by se měl nést v duchu jednoduchosti a vkusné asymetrii. Minimalistický design bude vykreslovat krásu v jednoduchosti, zatímco jemná asymetrie dodá dojem nevšednosti.

Dodejte adventnímu věnci moderní lesk v podobě LED osvětlení. Zářit nemusí jen díky zapáleným adventním svícím, doplňte jeho dekoraci a nenápadná LED světýlka.

minimalistický adventní věnec

I minimalistický adventní věnec dokáže dotvořit kouzelnou atmosféru.

 

DIY: Jak si vyrobit vlastní adventní věnec

Přesuneme se do světa kreativity, který se zaměří na výrobu vlastního adventního věnce. Pro ty, kteří si chtějí užít více osobního dotyku v těchto svátečních dekoracích, přinášíme tipy, triky a kroky k vytvoření unikátního věnce svépomocí. Vánoce jsou přece o vlastní tvorbě!

DIY věnec

Vyrobit vlastní adventní věnec nemusí být nic složitého.

Návod na výrobu adventního věnce:

Materiály:

  1. Kruhový podklad: polystyrenový nebo slaměný kruh
  2. Zelené větvičky: smrkové nebo jedlové větvičky
  3. Ozdoby: vánoční kouličky, mašle, šišky, hvězdičky…
  4. Svíčky: čtyři adventní svíčky
  5. Lepící pistole, vázací drát: pro tvorbu korpusu a pro upevnění dekorací

Postup:

  1. Připravte si korpus věnce: přestříhejte smrkové nebo jedlové větvičky na menší kousky, které se vám pomocí vázacího drátu budou snadněji připevňovat na předem zakoupený korpus. Větvičky připevňujte ve svazečcích za sebou dokud nevytvoříte plný a pěkně tvarovaný základ věnce.
  2. Upevněte adventní svíčky: rovnoměrně na korpus umístěte čtyři adventní svíčky. Ideální je použít speciální držáčky, které zakoupíte v květinářstvích nebo hobby prodejnách. Držáček má dva hroty – jeden zapíchnete do věnce a na druhý napíchnete adventní svíčku. „Talířek“, který je mezi oběma bodly navíc zajistí bezpečnost, pokud svíčka začne dohořívat.
  3. Přidávejte ozdoby: pomocí tavné pistole nebo drátku připevněte ozdoby jako jsou kouličky, mašličky, šišky, hvězdičky… prostě dekorace, které lahodí vašemu oku a stylu. Vše by mělo působit harmonicky a vzájemně se doplňovat nejen barevně, ale také stylem.
  4. Dokončete detaily: Přidejte poslední detaily podle svého vkusu, může to být například jemný lesklý poprašek na zvýraznění vánočního lesku.

Víte, že adventní svíčky mají svá jména?

Adventní svíčky jsou tradičně pojmenovány podle nedělí adventu, které reprezentují. První svíčka, umístěná většinou v přední části věnce, je nazývána „Svíčka naděje.“ Druhá, třetí a čtvrtá svíčka mají názvy „Svíčka lásky,“ „Svíčka radosti“ a „Svíčka pokoje.“

názvy adventních svíček

Postupně zapalované adventní svíčky mají dokonce své pojmenování.

Zapalování adventních svíček je rituál spojený s každou nedělí adventu. První svíčka se zapaluje v první neděli adventu, a s každým následujícím týdnem přibývá další svíčka. Tradice se liší, ale obvykle se svíčky rozsvěcují každou neděli večer, vytvářejíc tak očekávanou atmosféru a zároveň odpočítávají dny do Vánoc.

Symbolika a historie adventního věnce

Adventní věnec má svůj původ v křesťanské tradici a vznikl jako symbol očekávání před Vánoci. Jeho historie sahá do 19. století v Německu, kde si lidé začali připomínat čtyři neděle před Štědrým dnem. Každou adventní neděli se zapalovala jedna svíčka, která byla na věnci umístěná. První adventní věnce byly jednoduché – tvořené čtyřmi svíčkami umístěnými na kole ze spletených větví.

minimalistické vánoce

Možná dáváte před zdobností přednost původní minimalistické jednoduchosti – i takový adventní věnec ozvláštní interiér.

Až postupem času se z adventních věnců stala velmi módní záležitost. Zdobnost a vzhled adventních věnců každoročně podléhají moderním trendům, které diktují nejen barvy, ale také tvar věnce, který ne vždy musí být nutně kruhový.

Zahaleni do atmosféry kouzla Vánoc a inspirace, si vytvořte nebo pořiďte trendy adventní věnec, který není pouze ozdobou, ale magickým prvkem vaší vánoční pohádky.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist