zaskleny-balkon

Zasklívání lodžií

Hodí se zasklení pro každý typ lodžií?
Zde je odpověď jednoznačná – ANO – současné systémy umožňují i zasklení atypicky řešených lodžií.

Jaké výhody s sebou nese zasklení lodžie?

    * zvýšení bezpečnosti bytu,systém je zevnitř uzamykatelný
    * ušetříte nemalou částku za vytápění bytu
    * protiprašná a protihluková izolace
    * ochrana proti dešti
    * získáte další příjemný obytný prostor
    * prodlužuje se doba využití lodžie,lze ji používat celoročně

Je zasklení lodžie technicky náročné?

Zasklení lodžie není vázáno na celkovou rekonstrukci domu,lze ji provádět samostatně pro každý byt. Veškeré práce jsou prováděny z vnitřní strany bytu,pro instalaci v jakémkoliv patře tedy není nutné použití lešení. Také vlastní instalace je velmi jednoduchá a rychlá – nezabere více než půl dne vašeho času.

Na jakém principu samotné zasklení funguje?

Zasklení se provádí čirým bezpečnostním tvrzeným sklem odolným vůči rozbití. Skleněné díly jsou připevněny do vodících kolejnic umístěných do stávajícího zábradlí a stropu lodžie. Lze je podle potřeby posouvat v kolejnicovém systému k boční stěně lodžie,kde se otočí o 90° a zajistí. Odsouvání skel je volitelné buď na jednu,nebo na druhou či obě strany lodžie. V závislosti na typu zasklívacího systému je pak podle individuální potřeby umožněno buď pouze částečné,nebo i celkové otevření lodžie. Jednotlivé díly nejsou rámovány,nenarušují tedy celkový výhled. Pouze krajní skla jsou opatřena profilovanou gumou nebo silikonovým těsněním.

Je k zasklení lodžie nutné nějaké povolení?

Veškeré zásahy jako jsou výměny zavěšených balkonů a zasklívání lodžií jsou činnosti,které se provádějí na základě stavebního povolení,které vám na vaši žádost vydá příslušný stavební úřad.

Na co si dát pozor?

Obecně platí,že na jednom domě,nebo jeho sekci lze použít pouze jeden typ zasklívacího systému. V případě,že zasklívání neprobíhá na celém domě najednou,povolují se systémy bezrámového zasklení,které nenarušují celkový vzhled domu. Laicky řečeno,podle zasklívacího typu,který byl na vašem domě použit poprvé se bude odvozovat zasklívání i na ostatních lodžiích. To jaký typ zasklení máte zvolit,jestli-že již takovéto úpravy byly na vašem domě prováděny,zjistíte mimo jiné u majitele domu,případně bytového družstva. Při instalaci jiného,zásadně odlišného systému narušujícího celkový ráz domu by se mohlo stát,že jej budete muset na vlastní náklady demontovat a pořídit si zasklení nové,tentokrát vyhovující.

Kolik to asi bude stát?

Konkrétní cenový návrh vám samozřejmě zhotoví vámi zvolená firma. Cena zasklení je závislá na rozměrech a typu balkónu. Při použití běžně užívaných materiálů (duralové profily,6 mm tvrzené sklo) se při výšce 150 cm a šířce 300 cm bude cena pohybovat zhruba kolem 16.000,- korun.

Přečtěte si dál:
Lodžie zvýší komfort i úspory energie 

Zimní zahrady
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist