1281972_55990750

Garážová vrata

Automobil se stal běžnou součástí našeho života – bez něj si už dnešní svět ani nedokážeme představit. Díky tomu se také nedílnou součástí našich domů staly garáže. Každý motorista ví,že by své vozidlo měl zabezpečit nejenom proti krádežím,ale také před nepříznivými povětrnostními vlivy jakými jsou mráz či přímé sluneční záření. Garáž také představuje důležité zázemí pro běžnou údržbu vozu.

Vrata garáží se stávají stejně důležitou součástí domu jakou jsou vstupní dveře do Vašich domovů. Je-li garáž přímo součástí rodinného domku,pak jistě není od věci zamyslet se nad jejím stávajícím uzavíráním,které nemusí být právě bezpečné či vkusné. Stará plechová či dřevěná vrata,ze kterých neustále oprýskává barva jistě nebudou tím nejlepším řešením pro vaši garáž.

V současné době nabízí celá řada firem instalaci moderních typů vrat. Ty vám zaručí jednak mnohem snadnější manipulaci,jsou odolnější proti povětrnostním vlivům,díky tepelné izolaci ušetří výdaje za energii a také si můžete vybrat z celé řady designů a barevného provedení.

Před samotným výběrem vhodných garážových vrat je nutné si ujasnit,zda se bude jednat o vrata používaná v soukromí nebo ve firmě. S tím souvisí frekvence jejich používání.  Nutné je také definovat tepelně izolační náročnost. Jiný typ vrat se bude hodit do samostatně stojící garáže,která není vytápěná. Odlišný typ bude vhodný do garáže nad níž se nachází temperovaná obytná místnost. Vlastní instalace nových moderních vrat se většinou i u starších staveb obejde bez razantních zákroků a úprav – veškeré práce jsou rychlé a čisté.

Jednotlivé typy garážových vrat dělíme na tři základní typy:

– výklopné

– sekční

– rolovací

Výklopná garážová vrata

Jedná se o desková vrata,která se pohybují po kolejnicích – při otevření zajedou do prostoru pod strop. Jejich vyvážení je zajišťováno pružinami. Jsou vhodná jak pro samostatné garáže,tak i dvojgaráže či řadové garáže. Existují v řadě normovaných velikostí,ale můžete si je nechat zhotovit i přímo na míru. Jejich předností je zejména snadná instalace a nižší cena. Jistou nevýhodu může představovat vyšší náročnost na prostor před garáží nutný pro jejich pohodlné otevírání. V základním provedení se tento typ vrat vyrábí nezateplený,dodatečně je lze vyplnit zateplovacími deskami.

Sekční garážová vrata

Pohyb těchto vrat je zajištěn vodícími lištami. Ve speciální kolejnici se posouvají kolečka upevněná v každé jednotlivé sekci vrat. Otvírají se nehlučně,kolmo vzhůru. Jsou tedy ideální pro garáže před nimiž se nenachází větší prostor nebo pro domy umístěné blízko komunikace. Jednoduchou,bezpečnou a komfortní manipulaci s vraty si můžete zajistit i prostřednictvím ovladače. Jejich velkou předností jsou vynikající tepelně-izolační vlastnosti a s tím spojená úspora energie. Jsou vyplněna PUR pěnou a dělena do sekcí (po 50ti – 60ti cm). Tento typ vrat také bude představovat oříšek pro případné nechtěné návštěvníky. Určitou nevýhodu mohou představovat koleje upevněné na stropě garáže,ty jsou dlouhé v závislosti na výšce vrat. Do tohoto prostoru nelze umístit například osvětlení či jiná vystupující tělesa.

Rolovací garážová vrata

Jejich konstrukce je řešena tak,že se při otevírání rolují do speciálního boxu. Nevytváří tak žádné překážky na stropě garáže a nejsou náročná na prostor před garáží. Skládají se z jednotlivých lamel vysokých cca 80 mm a širokých cca 20 mm. Oproti sekčním vratům mají horší tepelně-izolační vlastnosti. Mezi jejich přednosti patří vysoká životnost a jednoduchá údržba.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist