obývák

Zasouvací dveře šetří místo!

Máte malý byt nebo jen chcete své stávající bydlení inovovat? Zkuste si pořídit zasouvací dveře. Zatímco klasická křídla zabírají prostor, zasouvací dveře vytvoří estetický, elegantní a bezbariérový předěl prostoru se spoustou ušetřeného místa.

Systém zasouvání a vysouvání dveří byl vyvinut v Itálii v 60. letech minulého století. Od té doby se těší stále větší popularitě. Nabízí velmi elegantní a přitom vysoce účelné členění prostoru. Křídla dveří se zasouvají do příčky za pomoci stavebních pouzder. V prostoru tedy odpadá hluché, nevyužitelné místo, které je nutné pro klasické otvírání a zavírání dveří.

Foto: younghouselove.com

Při pořizování zasouvacích dveří do pouzdra je nutné počítat se stavebními úpravami. (1)

Pomocí posuvného systému elegantně vyřešíte předěl jinak volného prostoru (například oddělení jídelny od obývacího pokoje, pracovny od ložnice aj.) Posuvné dveře nemusí být pouze součástí vnitřní výstavby. Stejně efektivně je lze využít například při oddělení terasy či balkónu. Měly by však splňovat stejné parametry jako dveře klasické (tepelně-izolační vlastnosti, bezpečnost, celoobvodové kování a těsnění).

Výhody zasouvacích dveří:

  • přináší elegantní řešení pro moderní bydlení
  • šetří plochu nutnou pro otevírání klasických dveří = úspora prostoru
  • představují bezbariérové řešení vašeho bydlení
  • jejich instalace je možná do jakéhokoliv prostoru, zděné i sádrokartonové příčky
Foto: hometalk.com

Fantazii se meze nekladou – velmi efektně mohou působit i staré, již odložené dveře. (2)

Základ dveří tvoří vodící systém, stabilizační prvek, dveřní kování, kartáčky (zabraňují vniknutí prachu do pouzdra) a dorazy. Dveře se vyrábí jedno- i dvoukřídlé, v různých designových i materiálových provedeních. Při jejich instalaci lze zvolit jeden ze dvou systémů:

  • na stěnu (posouvání funguje tak, že se křídlo pohybuje těsně podél stěny, tento systém lze nainstalovat i do starších staveb)
  • do stavebního pouzdra ( do předem připraveného otvoru se umístí tzv. stavební pouzdro, které se buď omítne nebo obloží sádrokartonem)

Pořizovací cena tohoto systému je sice oproti klasickým dveřím vyšší (celý systém lze pořídit již od 6.000,- korun – záleží však na celkovém provedení a velikosti dveří). Tato investice se však jistě vyplatí. Odměnou vám bude komfortní a pohodlné bydlení.

Kam dál?

Foto: FreeImages.com Recyklace, downcycling, upcycling
Foto: Jakob Termansen Předsíň
dscn2871 Kudy stavba ztrácí energii
Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist