elektrický krb

Jak si vybrat elektrický krb, aby byl nejen pěkný, ale i užitečný?

Dlouhé zimní večery s sebou přinášejí chlad nejen na těle, ale někdy také v duši. V takovém případě člověk touží po příjemně teplém nápoji, huňaté dece a často i po posezení u rozpáleného krbu, který rozehřeje zkřehlé kosti a zažene špatnou náladu.

Jak to ale udělat, pokud nemáte doma ani krb, natož komín, na který byste ho napojili? Pro všechny ty, kteří nemohou mít doma opravdový krb, pec nebo kamna, jsou tu elektrické krby. Těm stačí elektrická zásuvka a můžete si užívat všech výhod pobytu u ohně, a dokonce bez sazí a dýmu.
21. století s sebou přináší rychlý technologický pokrok a elektrické krby čím dál více působí jako ty opravdové. Kromě toho vám také přinášejí užitek. Slouží jako interiérový doplněk, zdroj tepla či světla nebo dokonce jako úložný prostor. Podle čeho si vybrat ten pravý pro vás?

Slaďte ho se stylem vašeho interiéru

V jakém stylu jste si zařídili váš domov? Někdo má rád rustikální venkovský, jiný zase minimalistický moderní styl. I moderní elektrické krby respektují požadavky všech, a tak najdete v prodejnách či na e-shopech opravdu pestrou nabídku nejrůznějších tvarů, velikostí a vzhledů.
Chcete malý, nebo velký, plochý, nebo naopak s panoramatický, s cihlovým, nebo betonovým dekorem? Není problém vybrat si přesně podle vašich požadavků a velikosti místa, které máte k dispozici. V nabídce tak třeba najdete prostorový elektrický krb připomínající roztomilou venkovskou pícku či krb jako vystřižený z luxusního šlechtického sídla. Proto nevybírejte přístroj jenom podle ceny, ale také podle toho, aby skutečně pasoval k vašemu interiéru.

výběr elektrického krbu

Některé elektrické krby vám poskytnou nejen romantickou atmosféru a teplo, ale poslouží také jako menší úložný prostor, nebo jako zdroj na nabíjení mobilů. (Foto: Electronic-star.cz)

Rozmyslete si, kde bude nejlépe vynikat

Že máte malý byt? Nevadí, velikostně jsou elektrické krby různé. Některé připomínají plochou obrazovku, kterou si můžete pověsit na stěnu, jiné si zas postavíte ke zdi, nebo volně do prostoru. Pokud potřebujete, aby vše mělo hned několik funkcí najednou, určitě vás potěší třeba elektrický krb, který supluje i nábytek. Kromě ohně disponuje i poličkami na drobné věci, nebo dokonce USB portem na nabíjení mobilu.

Dejte si pozor na spotřebu elektřiny

Vzhled je sice důležitý, ale dejte si pozor na funkce, které vám pomohou šetřit vaší drahocennou elektrickou energii. Elektrický krb poskytuje i teplo a může tak sloužit jako jediný či dodatečný zdroj tepla v místnosti, kde je umístěn. Proto by měl mít termostat a týdenní časovač. Vše si nastavíte přesně podle vašich potřeb a díky regulovanému ohřevu nezruinujete váš rozpočet. Pokud ještě k tomu bude mít váš přístroj možnost ovládání přes wi-fi prostřednictvím aplikace ve vašem smartphonu, budete jej moci ovládat i na dálku.

Elektrický krb bez komínu

Elektrický krb vám doma vytvoří příjemnou atmosféru, a to bez dýmu a popela. (Foto: Unsplash.com)

Pokud nepotřebujete teplo, ale chcete jenom iluzi plamene, není problém. Vyberte si takový přístroj, který poskytuje obraz i bez vytváření tepla. Při takovémto módou bude spotřeba energie minimální.

Realistický požitek je důležitý

Dělá i vám dobře pohled do praskajícího ohně? Je všeobecně známo, že sledování ohně má terapeutické účinky na lidskou psychiku, pomáhají dokonce i umělé plameny. Proto, pokud potřebujete občas trošku zklidnit nervy, elektrický krb pro vás může být dobrou investicí. Je však důležité vybírat takové krby, které vytvářejí opravdu realistickou iluzi plamene.

pohoda u elektrického krbu

Pro co největší pocit pohody by měl být plamen elektrického krbu co nejrealističtější. Jeho intenzitu můžete u vybraných přístrojů ovládat rovnou z mobilu. (Foto: Pixabay.com)

Pro dokonalou iluzi jsou tak vhodné přístroj, u kterých je možné upravovat také intenzitu světla, Můžete si tak posedět s přáteli u silného plápolajícího plamene, nebo relaxovat u doutnajícího dřeva. Díky této funkci také slouží elektrický krb jako zdroj světla, které můžete měnit. Celou atmosféru umocní už jen reproduktory, z kterých je slyšet praskání ohně.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist