uspora

Porovnáním cen plynu najdete vhodnějšího dodavatele

Velká spousta domácností v České republice využívá k vytápění nemovitosti a ohřevu teplé vody plyn. Komoditu, která je sice spojena s určitými náklady, nevyžaduje však žádné další zpracování nebo související činnosti, abyste dosáhli příjemně vytopeného obydlí.

Cena plynu, respektive náklady na teplo domova se pohybují někde mezi levnějšími tuhými palivy a dražší elektřinou. Zlatá střední cesta, kterou si ale můžete značným způsobem zlevnit. Vliv na to má přemíra dodavatelů na současném trhu. Jak již to bývá zvykem, u jednoho zaplatíte více, u druhého zase méně.

Výpočet spotřeby plynu

Chcete-li se domoci nižších nákladů na vytápění a ohřev vody plynem, je třeba provést několik kroků, které vás zavedou k tíženému cíli. Na počátku všeho by to měl být výpočet spotřeby plynu. Ten povedete poměrně jednoduše.

Nejprve si sečtěte spotřebu za jednotlivé měsíce v daném roce. Tento údaj mimochodem naleznete také na svém vyúčtování. Setkat se můžete s dvěma výstupními hodnotami. Jednou jsou m3 a tou druhou kW. Přepočet m3 na kW probíhá dle tohoto vzorce.

 • Spotřeba v m3 x 10,62 = spotřeba v kW

V okamžiku, kdy znáte spotřebu za plyn, je nejvyšší čas přistoupit k tomu nejzásadnějšímu.

plyn4Srovnáním plynu naleznete nejlevnějšího dodavatele

Ano, je to porovnání jednotlivých nabídek ve spleti společností dodávajících plyn do domácností a firem. V tomto případě samozřejmě zapomeňte na to, že byste cokoliv dělali ručně. Dnes již existují profesionální porovnávače, respektive specializované servery.

Ty fungují na principu bohatých a pravidelně aktualizovaných databází, které vám zobrazí výsledky v podstatě obratem. Srovnat ceny plynu můžete prostřednictvím pár kliků myši. Do předpřipravených formulářů stačí obvykle vyplnit jen základní údaje.

 • Spotřeba plynu za rok v požadovaných jednotkách
 • Způsob využití plynu
 • Druh bydlení
 • Kraj a současný dodavatel

Lákavý výsledek na sebe nenechá moc dlouho čekat a vy ihned na první pohled uvidíte, kolik můžete ročně ušetřit za plyn. Někdy to budou jen stokoruny, jindy zase tisíce. Záleží na vývoji cen této topné komodity.
There are 4 comments

Add yours
 1. Jaroslav

  Doma teda plyn využíváme akorát k topení, zbytek máme na elektřinu. Ale ono to vytápění baráku bohatě stačí a spotřeby je ho až až, proto jsme tomu taky uzpůsobili svého dodavatele. Velká firma už nám pár let nevyhovovala a tak jsme skrz internetový porovnávač porovnali poskytovatele a tak jsme se dostali k Xenergii. Náš první alternativní dodavatel a pro nás zásadní změna, rapidně se nic nezměnilo, ale cenově je to poznat, že za to chtěj míň a to jsme potřebovali. Elektřinu jsme nechali tak jak jsme jí původně měli, ale ten plyn to chtěl a podařilo se.

 2. Pavel

  Také souhlasím s tím, že díky výběru správného dodavatele energií lze z rodinného rozpočtu pěkně odložit pár ušetřených korunek stranou, my jsme si před rokem porovnávali ceny elektřiny a plynu prostřednictvím tohoto porovnávače: hyperfinance.cz/energie a mohu říci, že když si porovnám platby za tento a za minulý rok, je tam pěkná úspora.


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist