minikultivátor FG201 (3)

Péče o trávník na začátku jara

Pro trávník je nejrizikovějším obdobím v roce zima. Teploty dlouhodobě pod bodem mrazu, absence srážek a holomrazy nebo naopak trvalé mokro a podmáčení travního porostu. To jsou podmínky, při kterých dostává trávník skutečně zabrat. O to důležitější je péče o trávník na začátku jara, kdy ho potřebujeme dostat opět do kondice.

Co znamená péče o trávník na začátku jara?

  1. provzdušnění – vertikutace
  2. vyčesání
  3. přihnojení

Na provzdušnění a vyčesání trávníku dříve musely stačit pouze kovové hrábě, vlastní svaly a dostatek času. Dnes vše hravě zvládne minirotavátor Honda FG201. Tento pomocník práci ulehčí a zrychlí.

Při péči o trávník na začátku jara, a další celoroční práce na zahradě, oceníte užitečného pomocníka. Minirotavátor Honda FG 201 toho umí opravdu hodně!

1. Dokonalé provzdušnění

Minirotavátor je opatřen vertikutátorem, který zajistí dokonalé provzdušnění. Prořeže travní drn a rozruší nadměrně hustý kořenový systém. Vertikutační nože minirotavátoru jsou od sebe vzdálené 3 centimetry, ve vysokých otáčkách prořežou travní koberec do bezpečné hloubky 0,5 – 1 centimetr. Stará tráva a travní zbytky se díky rotaci dostanou na povrch trávníku. V důsledku důkladného a bezpečného prořezání do vzniklých drážek lépe pronikne vláha a živiny. Trávník se pomyslně nadechne.

Foto: Hondastroje.cz

Hvězdice, nebo také vertikutační nože, prořežovu trávník v bezpečné hloubce tak, aby se po dlouhé zimě pořádně nadechl.

Zbytky travního odpadu z trávníku „vyluxujete“ kvalitní travní sekačkou.

2. Jednoduché vyčesání trávníku

Ani teď se nebudete muset potýkat s hráběmi a večer si foukat na mozoly a nahřívat bolavá záda. Minirotavátor lze jednoduše proměnit na vyčesávač. Vertikutační nože lehce vyměníte za nástavec travního separátoru mechu. To jsou vlastně pružné ocelové drátky na krajích osazené pojezdovými kolečky, která zabraňují nechtěnému zahlubování.

Foto: Hondastroje.cz

Travní separátor mechu zbaví váš trávník nechtěného mechového porostu, který trávník dusí, během chvilky.

Mech, odumřelá tráva, zbytky plstnatého travního materiálu jsou jednoduše vyčesány na povrch trávníku. Po ukončení vyčesávání je opět důležité nenechávat travní odpad ležet na trávníku. Opět použijte travní sekačku se sběrným košem, která trávník dokonale „vyluxuje“.

Výměnou dalšího nástavce můžeme trávník dokonale zaříznout. Zařezávací nůž umožňuje přesně zaříznout hranu trávníku. To oceníme podél záhonů, cest nebo různých zahradních staveb.

3. Travní výživa

Když už jste si dali tu práci a po zimě ho zrekultivovali, nezapomeňte také na jeho výživu. O vhodnosti použití hnojiva na trávníky je dobré se poradit s odborníky. Na trhu je k dispozici celá řada trávníkových hnojiv. Vybírejte ta, která jsou určená pro jarní přihnojení a výživu. Díky aplikaci hnojiva bude trávník rychleji regenerovat a rychleji se dostane zpět do formy. Komplexní trávníkové hnojivo pro jarní péči by, mimo jiných látek podporujících růst, mělo obsahovat dvě důležité složky:

  • dusík – pro bujný růst trávy
  • hořčík – pro sytě zelenou barvu

Tam, kde je travní porost řídký nebo kde se dokonce objevila holá místa, je vhodné trávník dosít travním osivem.

Pro minirotavátor Honda FG 201 není problém zkypřit půdu na záhonech nebo ve skleníku.

Minirotavátor FG 201 – jeden stroj pro celoroční využití

Minirotavátor Honda FG201 je multifunkční stroj, který využijete nejen při jarní péči o trávník. Tato šikovná mašinka využitím měnitelných nástavců trávník jednoduše provzdušní, vyčeše a zařízne. Další jednoduchou proměnou získáme rotavátor, který využijeme při kypření zeleninových nebo květinových záhonů. Při kypření půdy ve skleníku nebo větším pařeništi.

Minirotavátor tedy najde své uplatnění při celoroční práci na zahradě.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist