stavba iglú

Odklízení sněhu pro zábavu

Letošní zima nám dopřává pořádnou nadílku sněhu. Možná musíte každé ráno vydolovat ze sněhové pokrývky auto a odházet sníh z cesty. Teprve potom je cesta do práce a s dětmi do školy možná. Je to „vopruz“, ale co si neoblíbené odklízení sněhu zpříjemnit? Je jedno, jestli na odklízení sněhu používáte sněhovou frézu, shrnovač sněhu nebo obyčejnou lopatu. Masa shrnutého sněhu přímo vybízí k zábavě, co takhle stavba iglú!

Stavba iglú je ideální rodinná zábava, kterou zvládnou i ty nejmenší děti. Nepotřebujete k tomu mít žádné velké stavitelské schopnosti ani speciální nářadí. Mimo toho, že se zbavíte masy sněhu nahrnuté podél cesty, užijete si spoustu zábavy.

Foto: lepebydlet.czPostačí vám:

  • sněhové hrablo nebo lopata
  • kbelík nebo jiná nádoba obdélníkového tvaru
  • dobrá nálada a dostatek elánu

Stavba iglú z kvádrů, koulí nebo jen tak vyhrabané?

Foto: fiskarsVyhlédněte si místo pro stavbu iglú. Do kbelíku potupně plňte lopatou nebo hrablem sníh, po jeho vyklopení máte připravené kvádry pro stavbu. Malí pomocníci je s trochou povzbuzení rádi odnosí na místo určení. Kvádry poskládejte do kruhu postupně na sebe tak, aby se navzájem překrývaly. Pokud si nejste jistí pevností vaší stavby, dětem určitě postačí pokud postavíte jenom zvýšenou zeď. Bude to skvělá pozorovatelna a základna pro pořádnou koulovačku.

Pokud nemáte kbelík ani jinou vhodnou nádobu, pak můžete ke stavbě sněhového bungru využít sněhové koule. Větší koule opět naskládejte do kruhu, menší potom vrstvěte na ně. Pozor jen, aby se vám stavba neprovalila dovnitř a nesesunula se.

A pokud se vám nechce dělat ani kvádry ani válet koule. Nebo to konzistence sněhu zkrátka nedovoluje, pak využijte sníh nahrnutý na jednu velikou hromadu. Pak jen postačí menší lopatka a hrabat a hrabat. Sněhový bungr si jednoduše vyhrabejte.

A pokud toho ještě nemáte dost, pak uspořádejte sněhovou bitvu o nadvládu nad stavbou. Dostatečně vymrzlí a vydovádění, pak můžete ještě doma z kusu látky vyrobit vlajku. Děti si jistě budou vědět rady s obrázkem, který na ní nakreslí. Hrdě ji pak mohou vztyčit na vrchol stavby.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist