japonské stěny

Japonské stěny – designový pomocník proti slunci

Japonské stěny dokáží nejen v horkých dnech vytvořit v každém interiéru úžasnou atmosféru. Hra světla a stínů, barev a dekorů přetvoří každé bydlení v jedinečný a originální prostor, kde prostě chcete trávit čas. Japonské stěny navíc dokáží díky vhodně zvolenému materiálu přinést do vašeho domu stín a v horkých dnech tolik potřebné zatemnění.

Stálicí v oknech jsou závěsy a žaluzie. Současné trendy, ale chtějí něco trochu víc! Úžasným řešením jsou japonské stěny. Díky jednoduchému systému instalace, posuvných panelů a vhodně zvolené kombinace použitých materiálů dodají vašemu osobitý rozměr a navíc vás ochrání před spalujícími slunečními paprsky.

stínění

Japonské stěny jsou tvořeny efektivně poskládanými posuvnými panely.

Co jsou vlastně japonské stěny?

Panelové závěsy nebo také posuvné japonské stěny jsou moderní a nadčasové. Jedná se o látkové panely, které se posouvají v systému kolejniček. Nabízí tak rozmanité možnosti naaranžování a kombinovatelnosti. Jednotlivé látkové panely lze flexibilně posouvat a chránit se tak před pohledy zvědavců i efektivně tlumit sluneční svit. Větší množství panelů zajistí důkladné zastínění a možnost pohrát si s atmosférou místnosti.

japonské stěny

Díky vhodně zvoleným barvám i materiálům si můžete dokonale pohrát s atmosférou místnosti.

Ve své plné kráse se vyjímají na velkých oknech, ale i jako dělicí příčky v místnostech. Posuvné závěsy se umísťují buď do řady či přes sebe, ve stejných či různých délkách. Velké množství průhledných i neprůhledných látek v různých barvách a s rozličnými strukturami vytváří kreativní prostor pro moderní, funkční a zároveň dekorativní tvorbu interiéru. Jelikož pruhy látky nesplývají volně z okna, nýbrž pouze nepoddajně visí, dává se přednost pevným látkám jako voál, organza či žakár.

Výhody a využití japonských stěn

Při sestavování japonské stěny přesně podle vašich představ lze kombinovat různé druhy látek v rámci jednoho systému, jsou dostupné ve velkém množství barev a vzorů, k dostání jsou průhledné i neprůhledné látky a lze je pořídit i s dekorativním dřevěným latěním. Plošné záclony se hodí především na velká balkonová či terasová okna. Tlumí přímé sluneční záření, lze je před oknem flexibilně posouvat a chránit se tak před pohledy zvědavců.

Flexibilní pohledovou ochranu před oknem lze použít také jako dělící příčku v místnosti – pro oddělení šatny od ložnice. Pokud do pokoje svítí slunce, nemusí se ihned zakrývat celé okno, posuvnou záclonu lze posunout tam, kam je potřeba.

japonské stěny

Japonské stěny lze také využít jako efektivní příčku v místnosti.

Jak správně vybrat?

Světlo a jas vytváří pocit života. Japonské stěny vybírejte tak, aby přes den do místnosti mohl proudit dostatek světla. Vzniká tak pozitivní atmosféra a pokoj působí celkově větším a přátelštějším dojmem. Tmavé pokoje lze opticky vylepšit světlými a přátelskými barvami. Při výběru barvy japonské stěny byste měli zohlednit celkový vzhled a zařízení svého interiéru. Stěna by měla ladit s podlahovou krytinou, nábytkem a podobně. Pokud vybíráte několik závěsů, doporučuje se kombinace jednobarevných a potištěných závěsů ve stejném odstínu.

Optická hra vzorů a barev

Pokud chcete japonskou stěnou vybavit malý pokoj, měli byste vybírat tkaniny s co nejmenším vzorem. Velké, opulentní vzory jsou příliš dominantní a v malých pokojích působí spíše tísnivě. Naopak, v rozměrných pokojích budou působit velkolepým dojmem. Dekor s dlouhými pruhy nízké pokoje prodlužují. Velmi vysoké místnosti s okny lze naopak opticky snížit pomocí příčných pruhů.

Menší a užší okna lze opticky rozšířit pomocí přečnívajících panelů. Opticky tak okna rozšíříte. Japonská stěna tak získá dostatek místa a postará se o adekvátní atmosféru v místnosti. V případě nízkých oken záměrně zvolte vyšší panely, opticky zatraktivníte umístění okna.

Pokud jsou okna a balkonové dveře spojené, měly by mít pro vytvoření celkově harmonického vzhledu stejné panely o stejné délce a výšce. Tímto způsobem lze docílit i u jinak vysokých oken opticky jednotného vzhledu.

Japonské stěny jako dělicí příčka v místnosti

Posuvné japonské stěny se hodí nejen jako okenní dekorace, ale stále častěji se využívají i jako stylové dělicí příčky. Jsou optickou lahůdkou a slouží jako decentní pohledová ochrana průchodů či jako dělicí příčka v místnosti. Posuvné závěsy okouzlí svou designovou rozmanitostí a lze je použít jako flexibilní posuvné dveře či jako optické rozdělení místnosti.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist