sálavé topné panely

Několik faktů, které jste o sálavých topných panelech možná nevěděli

Zdroj vytápění – to jsou velmi jednoduše řečeno sálavé panely. Jinak je lze také nazvat infračervené panely, infrapanely, obrazové topení, topné obrazy…  Vždy je řeč o sálavých panelech. Jsou zdrojem sálavého vytápění, kdy se teplo ze zdroje šíří prostorem ve formě infračervených paprsků. Panely tak ohřívají předměty a osoby ve svém okolí a ty pak druhotně přispívají k tepelné pohodě. Pocit tepla se tak dostavuje mnohem dříve, než při topení běžnými radiátory nebo přímotopy.

Proč si pořídit topný panel?

Důvodů hovořících pro pořízení sálavého panelu je hned několik.

  • velmi nízká spotřeba energie
  • nízké pořizovací náklady
  • vysoká účinnost
  • elegantní a nenápadný vzhled

Panely vydávají sálavé teplo, které je pro lidský organismus přirozené. Jedná se o obdobný typ tepla, jaké vydává slunce nebo oheň.

infrapanely, topné obrazyVzhled panelu může být maximálně přizpůsoben vašim požadavkům.

Zdravé vytápění

Sálavé panely jsou vhodné jako zdroj vytápění zejména v domácnostech alergiků. Infrapaprsky pronikají vzduchem přímo k předmětům. Nevíří ho, jako tomu je u klasického vytápění, kdy ohřátý vzduch stoupá vzhůru, odkud pak ochlazený opět klesá a dochází tak k víření prachových částic.

Konec suchého vzduchu a plísním

Topné obrazy vysílají infravlny, které ohřívají předměty a osoby, od kterých se pak až následně ohřívá vzduch kolem. Nedochází tedy k vysoušení vzduchu, tak jako při používání jiných topných zařízení. Také díky tomu, že okolní předměty mají vyšší teplotu než vzduch, nedochází ke srážení vzdušné vlhkosti. Nerosí se okna a předměty. Naopak dochází k jejich vysoušení. Plísně tedy nemají šanci.

Instalace a provoz topného panelu

Instalace topného panelu je velmi jednoduchá a zvládnete ji svépomocí. Stačí vám k tomu volná plocha na zdi, hmoždinky a elektrická zásuvka. Můžete si také zvolit panel určený pro umístění na strop.

Každý panel má své konkrétní požadavky na velikost plochy, na které má být umístěný a kolik volného prostoru musí být kolem. Závisí to jednak na velikosti samotného panelu a pak také na jeho příkonu. Panel dle pokynů výrobce jednoduše připevníte na zeď, prakticky tak jako jakýkoliv jiný obraz. V dostatečné vzdálenosti by také měla být zásuvka, do které je zapojen přívodní kabel.

Provoz topného panelu je ekonomický. Záleží na příkonu každého jednoho panelu. Po zapnutí má velmi rychlý náběh a plného výkonu dosahuje již v řádu několika minut. Provoz je prakticky bezúdržbový a velmi tichý. Nemusíte se tedy bát, že zapnutý panel bude například rušit váš spánek.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist