bazén

Co nám hrozí z koupání ve špinavé vodě?

Vysoké letní teploty, džbánek domácí vychlazené limonády, svěží ranní rozcvička v bazénu nebo smích dovádějících dětí. Na takové krásné chvíle se těšíme už od vysvitnutí prvních slunečních paprsků a mírného oteplení. Ale i pohoda u bazénu přináší svá rizika, na která byste se měli připravit, Zejména čistota vody hraje prim. Jedině čistá voda v bazénu zamezí vzniku případných zdravotních komplikací.

Mezi nesporné výhody vlastního bazénu na zahradě patří soukromí, neomezené užívání si vodních radovánek, dostatek prostoru bez vyhýbání se ostatním plavcům a zázemí vlastního domu. A protože jste to vy, kdo se o bazén stará, máte jasnou představu o stavu a kvalitě vody, tudíž vás po koupeli nemůže zaskočit nečekaný kožní problém. Čistý bazén je starostí, která by neměla být odbytá.

Neviditelné nebezpečí

Znečištěný bazén neznamená pouze na první pohled vodu plnou viditelného listí spadaného ze stromů, trávu a utonulý hmyz. V teplé neošetřené bazénové vodě, speciálně v létě, se rychleji množí lidskému tělu nepřátelské mikroorganismy způsobující bakteriální nebo virová onemocnění.

Mikroorganismy nemusí být na první pohled vidět a o to jsou zákeřnější. Mohou způsobit nepříjemnou vyrážku, podráždění kůže nebo gynekologické potíže v podobě kvasinkových infekcí.

Riziko spočívá hlavně v teplé neošetřené vodě. Stavil se u vás soused s plísní na nohou nebo bradavicí, o které neví? Pacienti s akutními projevy kožní infekce by se měli letním radovánkám spojeným s koupáním bazénu raději vyhnout. V takovém případě může hrozit zhoršení zdravotního stavu a prodloužení doby léčení. Navíc mohou být t infekcí ohroženi další členové rodiny nebo návštěva, jež si přišla zaplavat. Pokud si nejste jistí, zda je pro vás koupání bezpečné, poraďte se raději se svým kožním lékařem. Omezení vstupu do bazénu neplatí pro lidi trpící lupénkou, opatrní by měli být pacienti s atopickým ekzémem. Pokus si nejsou jisti, měli by stav konzultovat s ošetřujícím lékařem. Je třeba si uvědomit, že pokožka po koupeli potřebuje promastit.

Jedinečná péče

Nevítaným zdravotním problémům způsobeným špatnou údržbou bazénu se ale lze lehce vyvarovat. Pravidelná údržba je hlavním pilířem a cestou ke spokojenému létu bez zbytečných komplikací. S tou si poradí jedinečná bazénová chemie Savo. Dezinfekční přípravky bezpečně zahubí mikroorganismy ve vodě při prvním sezonním napouštění bazénu nebo při náhlém zhoršení kvality vody. Chlorové tablety se postarají o stálé chlorování vody. Aby chemie působila tak, jak má, je potřeba kontrolovat pH vody. To by mělo zůstat neutrální, tedy se pohybovat na škále 7 – 7,5. Kyselejší nebo zásaditější voda může dráždit oči, narušit pH pokožky nebo tvořit ideální podmínky pro růst vodních řas. Pravidelná údržba vody je tedy nezbytná.

Správná péče o váš bazén nezůstane bez odměny. Těšit se můžete na koupání v křišťálově čisté vodě bez nepříjemných následků a radost celé rodiny.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist