dominik-3-perspektiva

Rozdíly bydlení v rodinném a panelovém domě

Mnoho rodin žijících v současné době v rodinných domech by své bydlení nejspíše už nevyměnilo. Většinou se jedná o rodiny,které se přestěhovaly z panelového domu do svého vlastního bydlení se zahradou a tím si splnily svůj velký sen – mít vlastní rodinný dům.

Oba tyto způsoby bydlení mají samozřejmě své výhody i nevýhody. Někdo stále upřednostňuje život v panelovém domě,protože mu přijde pohodlnější a méně náročný, jiný si
život jinde než v rodinném domě neumí představit. Jsou však mezi námi i tací, kteří by chtěli panelákové bydlení vyměnit za bydlení v rodinném domě, ale ze strachu, že jim to finanční situace nedovolí, v bytě i nadále setrvávají. Pokud však využijete výhodných služeb společnosti Ekonomické stavby, nemusíte se nedostatku financí, ani stavby rodinného domu bát.

Výhody a nevýhody bydlení v panelovém domě

První výhoda bydlení v panelovém domě již byla zmíněna výše, tj. menší náročnost na údržbu. S menším prostorem je toho samozřejmě i méně na úklid. V panelovém domě si navíc nemusíte shánět dodavatele energií, zajišťovat odvoz odpadu či čištění septiku, jako je tomu u bydlení v rodinném domě. Další výhodou panelákového bydlení může být pro někoho i cena, kterou za něj platí. Cena nájmu bývá často nižší než splátka hypotéčního úvěru společně s poplatky za provoz rodinného domu. Kromě těchto ocenitelných plusů má bydlení v panelákovém bytě i své mínusy.

Žádnou vzácností nejsou třeba špatné sousedské vztahy, kdy si jeden soused na druhého stěžuje kvůli rušení klidu či  nadměrnému hluku. V panelovém domě musíte dbát na ohleduplnost a stále myslet na to, že v domě nežijete sami. Stejné problémy vznikají i s hlučnými domácími mazlíčky. Stížnosti na věčné vytí a štěkání psů bývají v panelovém domě na denním pořádku. Jsou tu pak ještě další situace, kterým se musíte přizpůsobovat a být v bytě k dispozici. Může se jednat například o odečet plynu nebo vodoměru. Stejně tak případné datum rekonstrukce vašeho bytu musíte předem konzultovat se svými sousedy. Život v panelovém není špatný, jen se musíte neustále ohlížet na své spolubydlící a sousedy.

ekonomicke stavby2Výhody a nevýhody bydlení v rodinném domě

Jednou z hlavních výhod, kterou tento způsob bydlení poskytuje je ta,že je všechno vaše. Ve vašem vlastním rodinném domě si můžete dělat prakticky vše, co se vám zlíbí. Sousedy většinou nemáte hned za zdí,jako je tomu u panelového domu,proto máte větší svobodu a nemusíte se bát,že byste někoho rušili. Rekonstrukce, revize a další nezbytné technické záležitosti si můžete naplánovat sami, podle toho, jak vám se to hodí. Další výhodou, kvůli které lidé často mění paneláky za rodinné domy, je větší prostor, ve kterém mohou žít. Dispoziční řešení rodinného domu si ve většině případů majitel domu volí sám, a proto plně odpovídá jeho potřebám a požadavkům. Nevýhodou bydlení v rodinných domech je však fyzicky i časově náročnější údržba domu i
přilehlé zahrady. Pořízení rodinného domu není levná záležitost, ale Ekonomické stavby vám s financováním mohou pomoci. Nabízejí celou řadu finančních i stavebních programů.

Nejnovějším z nich je program Chytrý nájem, při němž splácíte svůj vlastní rodinný dům nájmem. Investujete však do svého vlastního bydlení, nikoliv do kapsy pronajímatele panelákového bytu. Výhodou je, že můžete kdykoliv v průběhu placení nájmu svůj rodinný dům za zůstatkovou cenu odkoupit.  A to stojí jistě za zamyšlení!

Co dalšího mohou Ekonomické stavby nabídnout?

Ekonomické stavby nabízejí především stavbu moderních rodinných domů a samozřejmě i kvalitní doplňkové služby se stavbou domu spojené. Jedné se například o projektování rodinných domů,vyřízení stavebního povolení, zajištění financování stavby,stavbu domu samotnou, vyřízení kolaudace a následní bezplatné servisní prohlídky rodinných domů.

Rodinný dům si můžete vybrat jednak na webových stránkách Ekonomických staveb nebo si můžete nechat zdarma zaslat katalog rodinných domů. Pro ty, kteří chtějí bydlet úsporně, nabízejí Ekonomické stavby domy nízkoenergetické.

 

Pro další informace prosím kontaktujte: www.ekonomicke-stavby.cz
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist