262734_1635

Levná domácí posilovna

Dali jste si předsevzetí – zhubnout, ale k pořádnému cvičení jste se zatím neodhodlali. Je vám trapné ukazovat se ve veřejném fitness centru. Doma byste cvičili rádi, ale nemáte potřebné zázemí? Poradíme vám, jak si levně a efektivně zařídit domácí posilovnu.

Pro všechny, které od domácího posilování odrazuje představa, že se nutně jedná o nákladnou záležitost, máme dobrou zprávu. Domácí posilovnu je možné si zřídit s přijatelnými náklady. Jak na posilovnu, když nechceme utratit více než 10 tisíc Kč? A co když je peněz k dispozici ještě méně?

Domácí posilovna do 10 000 Kč

Deset tisíc korun není malá částka. Ale nejedná se ani o vysokou sumu, pokud uvážíte, že stejný obnos pohodlně necháte za jediný rok pravidelných návštěv veřejného fitness centra. Samozřejmě vybavení domácího fitness se nikdy nemůže s komerčními prostory rovnat, navíc je doma těžší se motivovat k pravidelnému tréninku. Na druhou stranu není možné opomenout výhody, které cvičení doma má – nemusíte nikam jezdit a mnoho lidí oceňuje, že nejsou vystaveni cizím pohledům.
Jste po zvážení všech výhod a nevýhod rozhodnutí investovat do domácího fitness? Začněte výběrem vhodného prostoru. Ideální je místnost o ploše alespoň 10 m2, ideálem je 15 m2. Koberec není kvůli prašnosti vhodným povrchem, dejte přednost raději prostoru s parketami, linoleem či plovoucí podlahou – tedy vodou stíratelným materiálem.
Nezapomínejte ani na nutnost přísunu čerstvého vzduchu – místnost by měla mít okno pro odvětrávání. Ve špatně větraném prostoru chybí kyslík, který tělo při námaze nutně potřebuje. Proto raději zapomeňte na sklepní prostory bez oken a při cvičení otevřete dveře pro lepší větrání. Pozor ale, abyste zpocení necvičili v průvanu. Vhodné je rovněž osvětlení o zhruba stejné intenzitě, jako mají obytné místnosti. Šero k tréninku příliš nemotivuje, pro zesvětlení prostoru je možné například vhodně umístit zrcadlo na zeď.

Možné vybavení posilovny

Posilovna pro ženy za deset tisíc:

 • posilovací lavice Housefit HG – 2078
 • 2x sada jednoručních činek 10 kg Housefit
 • švihadlo Hammer Fit
 • gymnastický míč 75 cm
 • boxovací set Lounge Sport
 • podlahové krytí Finnlo Puzzle Mat
 • AB Roller pro posilování břišních svalů

Posilovna pro ženy za deset tisíc s rotopedem:

 • posilovací lavice Housefit HG- 2080
 • 2x sada jednoručních činek 10 kg Housefit
 • rotoped (Housefit 8155 nebo BH-Fitness ZTX)

Posilovna pro muže za deset tisíc:

 • posilovací lavice Housefit HG – 2078
 • sada 50 kg Housefit
 • švihadlo Hammer Fit
 • boxerský set Be Rugged

Domácí cvičení za pár stovek

Chcete pravidelně cvičit, ale nemáte vhodný prostor či dostatek financí? Ani to při troše chytrosti není neřešitelná situace. Kupte si činky, s jednoručními činkami je možné posilovat téměř celé tělo. Jen je potřeba dát pozor na správnou techniku cvičení, abyste se nezranili při špatném vedení cviku. Kupte si publikaci, která se technikou cviků podrobně zabývá, nebo si nechte poradit od trenéra v komerčním fitness centru, než začnete cvičit doma.
Určitě je vhodné, abyste na sebe při tréninku viděli v zrcadle – jen tak můžete kontrolovat, zda cvičíte správně. Pro aerobní pohyb je vhodné například švihadlo, nejlépe ale uděláte, když posilování doma zkombinujete s běháním venku. Je to levné a zdravé řešení. Pokud máte potíže s klouby, nahraďte běh plaváním.

Zdroj: Sport & Fitness
There are 7 comments

Add yours
 1. Radek Veselý

  Já jsem si teda koupil posilovací lavici. Skladná a navíc je perfektní hned na několik druhů cviků. No a hned jsem si k tomu taky dokoupil set činek. Takže podle mě prostor nehraje roli.

 2. Cilka

  Ahoj, tuto lavici doma máme. Koupil si ji sice chlap, ale už na ní cvičíme oba. Jinak činky rozhodně doporučuju. Na fitham je mají taky. Čili koupit s lavicí 🙂

 3. Jirka Veselý

  Já jsem si teda koupil posilovací lavici. Skladná a navíc je perfektní hned na několik druhů cviků. No a hned jsem si k tomu taky dokoupil set činek. Takže podle mě prostor nehraje roli.

 4. Romana

  Myslím, že nejlepší je pořídit žebřiny. Jsou úsporné, k tomu nějaký kruhy, případně další komponenty, které jsou k těm žebřinám a člověk může dělat mnoho cviků.


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist