cinky

Domácí posilovna

„V zdravém těle – zdravý duch!“ otřepaná, ale o to víc pravdivá fráze. Ne každý z nás je však příznivcem veřejných fit-center a posiloven. Ideální je pak cvičení doma. Pojďme se tedy podívat na to, co obnáší zařízení malé domácí posilovny…

Cvičení je v současné době nejen velmi módní, ale hlavně nutnou záležitostí. Sedavé zaměstnání,práce na počítači,vysedávání u televize a absence pohybu vede k celé řadě zdravotních obtíží. Nezbývá tedy nic jiného, než začít se zdravým pohybem. Pro ty, kdo se z jakéhokoliv důvodu ostýchají navštívit fitness centrum přináší řešení zařízení malé domácí posilovny.

Nejprve byste si měli ujasnit, jak velký prostor máte v bytě k dispozici a jakou finanční částku hodláte do vytvoření vlastní domácí posilovny investovat. Jestli-že jste si už nyní povzdechli: „Ale v našem bytě už není ani píď volného místa.“, pak věřte,že řešení přináší nářadí, které lze po cvičení snadno rozložit a uschovat například za skříň. S financemi to pak již tak snadné nebude, protože hold každá sranda něco stojí.

Jestli-že se rozhodnete pro pořízení skutečné tělocvičny a posilovny s nákladnějšími stroji a zařízeními, pak bude určitě vhodné navštívit některé z fit–center a nechat si poradit od odborníků. Začátečníkům, kteří se chtějí „jen začít hýbat“ snad postačí naše rady. Nechte se tedy inspirovat.

 Posilovací stroje z telemarketingu?

Z televizních reklam se každodenně dozvídáme o existenci posilovacích strojů, které nám zaručí skvělou postavu již během několika málo dní a prakticky bez námahy. Tyto stroje jsou také většinou koncipovány do menších domácností, kdy je po cvičení lze složit do miniaturních rozměrů a uschovat pod postel či za skříň. Na tyto, na první pohled lákavé, nabídky však pozor! Průzkumy ukázaly, že výrobci slibují prakticky nemožné, navíc je cvičení zaměřeno pouze na velmi úzkou svalovou skupinu. Tyto stroje pak také nepatří mezi nejlacinější. V tomto případě bych raději volila konzultaci se zkušeným trenérem, kterého naleznete v každém „lepším fitku“. Ten by vám měl být schopen dát odbornou radu, popřípadě doporučit vhodnější zařízení.

Staré známé žebřiny

Nejideálnější proto bude začít u ověřených a účinných zařízení. V mnoha domácnostech mají například v dětských pokojích žebřiny. Ty jsou vynikajícím pomocníkem při posilování břišních svalů a protahování. Pokud uvažujete o jejich pořízení, pak se v jejich dřevěném provedení vejdete zhruba do 1.600,- korun. Na ně lze potom ještě pořídit hrazdu. Při úplné absenci místa lze pak posilovat na hrazdě, kterou zručný mužský namontuje mezi zárubně dveří.

 Rotoped

Na zahřátí organismu, které je nutné provést před jakýmkoliv posilovacím cvičením vám dobře poslouží rotoped. Levnější varianty lze pořídit již od 3.000,- korun, většina již je vybavena měřičem času, vzdálenosti, rychlosti, ale dokáží změřit i frekvenci tepu a spálené kalorie. Na rotopedu nejen zahřejete organismus, ale hlavně posílíte svaly nohou a hýždí (což ocení především ženy), ale také srdce a plíce. Před každým cvičením bude postačovat svižnější „jízda“ po dobu 20 minut.

 Spinning

Oblíbeným se v poslední době také stává spinning. Jedná se o jízdu na kole podobném rotopedu, kdy je při cvičení s hudbou pomocí různých zátěží simulována jízda skutečným terénem. Příznivci tohoto velmi účinného spalovače tuků většinou navštěvují spiningová centra, ale spinningové kolo si lze zhruba od 10.000,- korun pořídit i do domácí posilovny. Pokud vaše finanční prostředky nestačí ani na pořízení obyčejného rotopedu, pak sáhněte po starém dobrém švihadle a dejte si pořádně do těla!

 Činky

Posílení paží svěřte činkám. Pořiďte si takové,u kterých lze snadno měnit závaží. Kolik závaží a v jakých vahách si pořídíte pak bude záležet jenom na vás.

Balón

V poslední době také zažívá svou obrodu posilovací balón. Cvičit můžete buď s velkým balónem, jehož velikost by však měla odpovídat výšce a váze uživatele – průměr by měl odpovídat délce paže od ramene až ke konečkům prstů. Oceníte jej také při sezení u stolu, počítače či televize. Na posílení svalů paží, břicha a nohou si pořiďte menší balón, kde lze zátěž regulovat připuštěním nebo odpuštěním vzduchu.

 

Pro skutečné fandy a náruživce, kteří mají doma dostatek místa jsou pak určeny nejrůznější posilovací lavice, stroje a věže. Jejich pořízení však vyžaduje vetší investici a dostatek prostoru.

Ženy také jistě ocení řadu cvičení – od posilovacího, aerobního,jógy aj., které lze zakoupit na videokazetách. Řada těchto cvičení je velmi kvalitních a nepotřebuje víc,než video, dostatek odhodlání a pevné vůle.

Mezi výhody domácí posilovny samozřejmě patří úspora peněz za vstupné a času, který je nutný na případnou dopravu do fitness centra. Cvičit můžete v pohodlí domova, kdykoliv se vám chce a máte čas. Odpadne čekání než se uvolní požadovaný stroj a samozřejmě také posměšné pohledy zdatnějších kolegů. Neruší vás návštěvníci, kteří místo cvičení klábosí o hloupostech a k zahození také není vlastní výběr oblíbené hudby. Na druhou stranu se připravíte o případnou odbornou radu a dohledem nad správností cvičení. Jednotlivé cviky jsou pak také limitovány omezenými možnostmi zařízení a strojů, které máme doma k dispozici.

Nezapomeňte, že ke svůdné postavě nevede pouze pořízení nákladného vybavení, ale především pořádná dřina! K úspěchu vám také dopomůže dodržování správné životosprávy – takže ode dneška žádné knedlíky…

 




There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist