závěsné křeslo

Jak a kam uchytit závěsné křeslo

Přemýšlíte o koupi populárního závěsného křesla? Zvažte při výběru nejen vzhled a druh materiálu, ale také způsob jeho uchycení v místnosti.

Výhody závěsného křesla

3 základní způsoby zavěšení relaxačního křesla

1. Strop uvnitř, strom venku

Ve vnitřních prostorách stačí navrtat závěsné háky kamkoli do stropu nebo bytelného trámu. Závěsné křeslo si tak užijete třeba v obýváku, podkrovní ložnici, terase, balkonu či v zimní zahradě. Venku hák jednoduše uchytíte do stromu se silnou větví nebo pod bytelnou pergolu.

V případě venkovního umístění křesla dejte přednost pozinkovanému háku, který zvládne déšť i sníh, aniž by zreznul.

2. Stojan

Pokud nemáte možnost ukotvit závěsné houpací křeslo do stropu nebo k větvi, můžete si pořídit speciální stojan na závěsné křeslo. Hodí se do bytu i na zahradu. Díky široké nabídce seženete kovové i dřevěné varianty v mnoha barevných odstínech.

závěsné křeslo

Závěsné křeslo s hotovou konstrukcí pohodlně přemístíte do jakýchkoliv prostor v domě i na zahradě. (Zdroj: nabytek-forliving.cz)

3. Křeslo s už hotovou konstrukcí

Jestliže se vám nechce řešit upevnění závěsného křesla, pořiďte si kousek s předem zabudovanou konstrukcí. V obchodech dnes již běžně narazíte na ratanová křesla se základnou vhodná do vnitřních prostor i k venkovnímu použití. Díky nízké hmotnosti je můžete libovolně přemisťovat z místnosti do místnosti.

Kde všude oceníte závěsné křeslo

Obývací pokoj

Při myšlence na umístění závěsného křesla mnohé z nás napadne obývací pokoj. V této místnosti trávíme většinu volného času a probíhá zde mnoho rodinných i přátelských setkání. Při sledování televize, čtení knížek a popíjení odpolední kávy poskytuje závěsné křeslo příjemnou oporu zad a umocňuje domácí pohodu.

Ložnice

Dalším skvělým místem pro závěsné křeslo je ložnice. V křesle si můžete číst svou oblíbenou knížku či časopis a houpavým pohybem se snadno a rychle ukolébat ke spánku.

Dětský pokoj

Nejen dospělí, ale také děti ocení přítomnost závěsného křesla. Představuje totiž nejen pomocníka k zasloužené relaxaci, ale také vkusný doplněk dětského pokoje.

pohodlné křeslo

Pohodlné polstrování zajistí dokonalou relaxaci vždy, když to potřebujete. (Zdroj: nabytek-forliving.cz)

Pracovna

Každý pracovní koutek by měl kromě stolu a kancelářské židle nabídnout také sezení určené k odpočinku. Závěsné křeslo nabízí šikovnou alternativu klasické židle a využijete ho především ve chvílích, kdy nepotřebujete pracovat na počítači, ale chcete se soustředit na plánování další práce či pročítání různých dokumentů.

Zahrada, balkon nebo terasa

Jestliže si rádi užíváte pobyt na čerstvém vzduchu a patříte mezi šťastné majitele zahrady nebo většího balkonu, závěsné křeslo si zamilujete. Jedná se totiž o skvělého parťáka k odpočinku po sekání trávy i náročné péči o rostliny.

Podle čeho vybrat závěsné křeslo?

Umístění

V první řadě se rozhodněte, kam chcete křeslo zavěsit či postavit. Podle umístění pak vyberte vhodný materiál. Jestliže budete křeslo využívat především na nezastřešené ploše, zvolte umělý ratan. Je vysoce odolný. Do bytu si můžete pořídit křeslo z jakéhokoliv materiálu, včetně oblíbeného přírodního ratanu.

Uživatelé

Promyslete si, kdo z vaší rodiny bude křeslo pravidelně využívat. Poté hledejte v parametrech výrobku jeho nosnost. Je totiž velký rozdíl, zda v křesle bude sedávat 20kg dítě, nebo statný muž s 90 kilogramy.

Údržba

Hodláte křeslo pravidelně čistit a věnovat mu další péči? Podle odpovědi na tuto otázku volte materiál křesla. Plast a umělý ratan stačí čas od času setřít navlhčeným hadříkem, případně vyluxovat usazený prach ručním vysavačem. Dřevo a pravý ratan si žádají trochu více práce, obzvlášť pokud budete mít závěsné křeslo na zahradě či terase.

závěsné ratanové křeslo

Závěsné křeslo z umělého ratanu se vám bude pohodlně udržovat a čistit. (Zdroj: nabytek-forliving.cz)

Cena

Dalším důležitým parametrem při výběru křesla je částka, kterou jste ochotní investovat. Jestliže vám záleží na kvalitě a chcete, aby vám křeslo dlouho vydrželo, počítejte s cenovým rozmezím mezi 5 a 15 tisíci. Nejdražší materiály jsou dřevo a pravý ratan. Naopak v případě umělého ratanu můžete výrazně ušetřit. Při výběru rovněž sledujte, zda výrobce dodává závěsné křeslo včetně konstrukce a polstrování, nebo je třeba tyto doplňky dokoupit zvlášť.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru závěsného křesla a příjemné chvíle strávené odpočinkem.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist