rotavátor3

Jednoduše dobrý pocit z dobře odvedené práce na zahradě

Zahradě je nutné věnovat řádnou péči po celý rok. Nejvíce péče jí věnujeme na jaře. Již s prvními slunečními paprsky je nutné provést prořez ovocných stromů. Později přichází na řadu příprava okrasných a zeleninových záhonů, péče o trávník po zimě, výsev prvních sazenic. Léto je pak zpravidla ve znamení sekání trávy, stříhání živých plotů a samozřejmě sklízení první úrody.

Při těchto činnostech buď můžete „vypustit duši z těla“, nadělat si hromadu krvavých mozolů a usínat s bolavými zády, nebo si pořídit kvalitní zahradní techniku. Veškeré práce na zahradě pak zvládnete mnohem snadněji, bez velké námahy a s minimem úsilí. Péče o zahradu bude efektivnější, snazší, a hlavně vás bude mnohem více bavit!

Nepodceňte jarní práce na zahradě a údržbu zahradní techniky

První jarní paprsky nás lákají ven. Je nutné zkontrolovat jaké škody se objevily na zahradě přes zimu. Co bude potřebovat opravit a zrenovovat. Trávník potřebuje po zimě náležitou ozdravnou kůru. Shrabat zbytky listí, provzdušnit a případně dosít holá místa.

Travní sekačky by před sezónou měly projít servisem a důkladnou kontrolou.

Travní sekačky by před sezónou měly projít servisem a důkladnou kontrolou.

Je také nejvyšší čas na servis zahradní techniky – zejména travní sekačky by před sezónou měly projít pořádnou kontrolou.

V závislosti na počasí přichází ke sklonku jara mnohdy ke slovu křovinořezy. Kdo někdy s křovinořezem sekal jistě ví, že opravdu záleží na výběru toho pravého stroje. Křovinořez by měl být dokonale vyvážený, s měkčenými dvouramennými zádovými popruhy, s nastavitelnou rukojetí pro pohodlí a komfort obsluhy. O dokonalou práci se pak postará kvalitní motor a strunová hlava. Jen tak nebudete mít po hodině sekání pocit, že jste skládali metrák uhlí a výsledný efekt posečené plochy bude dokonalý.

křovinořezkřovinořez2

Při výběru křovinořezu zohledněte jeho ergonomii, snadnou a pohodlnou obsluhu.

Plánujete-li zakládání okrasných i užitkových záhonů a nechcete strhnout záda nad rýčem a po večerech ošetřovat ruce plné krvavých puchýřů, pak je pro vás ideálním pomocníkem rotavátor. Zvládnete tak s minimem námahy připravit menší květinové záhony, ale i větší políčka pro výsadbu brambor nebo jiných zemědělských plodin pro domácí potřebu.

Příprava a prokypření záhonů? Jde i bez rýče a bolavých zad...

Příprava a prokypření záhonů? S rotavátorem to jde i bez rýče a bolavých zad…

Léto bývá hlavně ve znamení sečení trávy

V létě se všichni zahrádkáři těší z prvních výpěstků na svých zeleninových zahradách – rajčata, okurky, papriky, ale také jahody, rybíz, třešně nebo třeba meruňky… Vzkvétá bylinková zahrádka a květinové záhony obdivují všichni kolemjdoucí. To se však neudělá samo… a mnohý zahrádkář si v podvečer ještě posteskne, že by měl posekat trávník.  A péče o užitkovou zahradu by měla být vyvážená náležitým relaxem třeba právě na krásně střiženém trávníku s hrnkem kávy a domácí bublaninou.

Pořiďte si benzínovou travní sekačku s pojezdem HONDA HRG 466 SKEP za akční cenu 13.990,- Kč včetně DPH.

Pořiďte si benzínovou travní sekačku s pojezdem HONDA HRG 466 SK za akční cenu 13.990,- Kč včetně DPH.

Na menší plochy je vhodné si pořídit kvalitní sekačku, ideálně s pojezdem. Novinkou v zahradních sekačkách je pak travní sekačka HONDA s integrovaným mulčovacím systémem, kde jednoduše otočením tlačítka sekáte, sekáte a mulčujete nebo sekáte a sbíráte trávu do sběrného koše. Trávník tak posečete snadno během chvilky a opravdu si v podvečer můžete vychutnat zaslouženou odměnu a nechat odpočinout nohám brouzdáním ve voňavém čerstvě posečeném pažitu s prvními kapkami večerní rosy.

Větší plochy hravě zvládne zahradní traktor.

Větší plochy hravě zvládne zahradní traktor.

S většími plochami si pak hravě poradí zahradní traktor. Tento pomocník navíc zvládne i další práce na zahradě s ovocným sadem a políčkem s brambory a řepou. Integrované tažné zařízení zvládne převést jakýkoliv náklad.

Péče o živý plot bude hračkou s AKU programem od HONDY.

Péče o živý plot bude hračkou s AKU programem od HONDY.

Červenec a srpen jsou měsíce, kdy je ideální věnovat péči živým plotům. Zde pak mezi pomocníky hraje prim AKU zahradní technika. Tyto zahradní stroje jsou lehké, tiché, šetrné k životnímu prostředí a snadno se ovládají. Takovému stroji je jedno, jestli venku sprchlo nebo je vlhko. S elektrickým plotostřihem by si v lehkém mrholení na údržbu a prořez troufl snad jen sebevrah… s AKU nůžkami na živý plot to zvládnete bezpečně i za méně příznivého počasí. Moderní AKU baterie mají vynikající výdrž, už se nikdy nebudete muset trápit s přívodní šňůrou a obávat se nebezpečí v podobě přeseknutého kabelu. Pokud si pořídíte například plotostřih, travní vyžínač nebo fukar od HONDY, můžete jednu AKU baterii využít do všech těchto strojů. Je totiž kompatibilní mezi jednotlivými zahradními pomocníky.

předváděcí akceVyzkoušejte si zahradní techniku na vlastní kůži

Výrobců zahradní techniky je celá spousta. I zde však platí, že pokud dva dělají totéž, není to totéž! Volte proto kvalitu – tou jsou špičkové zahradní stroje HONDA. Pokud si myslíte, že u HONDY budete muset sáhnout hluboko do kapsy, pak vězte, že opak je pravdou! Pokud váháte, zda bude HONDA pro vaši zahradu to nejlepší, pak navštivte jednu z předváděcích akcí. Během dubna a května se jich koná hned několik. Autorizovaní prodejci HONDA vám rádi představí a ukáží stroje ze zahradního programu. Vyberte si předváděcí akci v blízkosti vašeho bydliště a všechny stroje si vyzkoušejte na vlastní kůži.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist