proměna terasy

Jak proměnit terasu nebo balkón v oázu klidu a odpočinku?

Už se nemůžete dočkat, až si budete užívat slunce na vaší terase nebo balkonu? S našimi jednoduchými kutilskými tipy, jak proměnit terasu v hotovou oázu klidu a pohody to zvládnete za krátkou dobu. Je to jednoduché – stačí úklid, barvy, zeleň a pohodlné posezení. Vytvořte si živý a příjemný kout pro své venkovní aktivity. Připojte se k nám a inspirujte se pro svůj další projekt.

Než se pustíte do proměny terasy nebo balkonu, odstraňte veškerý nepořádek a nečistoty. Spadané listí, uschlé rostliny v květináčích a zapomenuté předměty, které se na nich mohly nahromadit – to vše musí pryč! Zameťte podlahu, otřete všechny povrchy a očistěte nábytek. Proberte dekorace a rozhodněte se, které si ponecháte, kterých je lepší se zbavit, a které lze ještě kreativně opravit.

Dokonalá proměna? Vsaďte na nové barvy

Rychlým a snadným způsobem, jak během jednoho nebo dvou víkendových odpolední vdechnout venkovnímu prostoru nový život, je osvěžit nebo obarvit věci, které již máte. Navíc při kontrole zimních škod možná zjistíte, že některé z nich je třeba znovu natřít a ošetřit, protože počasí si na nich vybralo svou daň.

venkovní truhlík

Výrazné a jasné barvy vnesou do každého prostoru hravost a originalitu. (Foto: Luxol)

Zvažte použití jasných, výrazných barev, které dodají vašemu venkovnímu prostoru trochu života. Můžete také zvolit odstíny, které doplňují stávající dekorace, rostliny nebo prvky v okolní krajině.

Vyberte barvy podle typu materiálu

Ať už se jedná o zahradní nábytek, venkovní skříňky, květináče nebo stojany na kytky, při péči o ně hraje nejdůležitější roli materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Podle toho je třeba vybrat správný produkt. U těch ze dřeva použijte vhodnou lazuru, která je ochrání nejen před povětrnostními vlivy a vlhkostí, ale také před UV zářením.

U kousků z kovu se doporučuje nejprve očistit všechny povrchy vodou s kapkou čisticího prostředku, případně kartáčem na kov odstranit rez. Použijte barvu na kov, nebo můžete zvolit i takovou, kterou je možné nanášet i na zkorodovaný povrch bez nutnosti základního nátěru.

sezení na terase

Pro oživění staršího a oprýskaného venkovního nábytku stačí zvolit kvalitní a vhodné nátěrové hmoty. (Foto: Luxol)

Chcete-li barevné vylepšení venkovního prostoru doladit do dokonalosti, zvažte ještě doplnění zahradního nábytku o nové polštáře nebo pořízení venkovního koberce ve stejném odstínu. A až pominou rizika mrazivých nocí, rozhodně nezapomeňte vše doplnit novými rostlinami a květinami. Jaký by to byl relaxační prostor bez trochy zeleně!
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist