rostouci-dum-zaklad

Dům, který poroste s vámi

Řada mladých lidí touží už na počátku společného soužití po vlastním rodinném domě. Často přitom řeší dilema týkající se jeho velikosti. Pořídit si raději menší a levnější dům a s dětmi se poté stěhovat do domu většího? Nebo si rovnou pořídit dům větší, ale zároveň finančně náročnější? Většina lidí se nakonec rozhodne pro druhou variantu, ale finanční zatížení může být pro mladý pár zbytečně velké.

Rostoucí dům

Jako ideální kompromis mezi oběma těmito variantami se jeví projekt Rostoucí dům od společnosti Ekonomické stavby. Pojem Rostoucí dům je poměrně výstižný, protože se skutečně jedná o dům, který můžete v budoucnu bez problémů rozšířit, aniž byste přitom museli přerušit bydlení ve stávající části domu. Dům tedy poroste tak, jak porostou prostorové nároky vaší rodiny. Na počátku si proto můžete pořídit dům menší, s nižšími pořizovacími náklady, a ve chvíli, kdy se rodina rozroste, přistavíte k domu další část.

Hledání optimálního řešení

Společnost Ekonomické stavby je známá tím, že se snaží pro své klienty hledat co nejoptimálnější řešení. Proto vytipovala několik domů, u kterých je možné jejich postupné rozšiřování a připravila modulové projekty těchto domů. Počáteční dům má obvykle velikost 3+1. Při realizaci tohoto domu se zároveň připraví základový pás pro možné rozšíření stavby na obě strany. Následně se dům může rozšířit na 5+1, nebo případně i 7+1. V domě tedy mohou vzniknout nejen dětské pokoje, ale i pracovna, garáž, nebo třeba pokoje pro rodiče, které si klienti potřebují nastěhovat k sobě do domu.

Projekt je připraven tak, aby následné rozšiřování nijak výrazně neovlivňovalo život ve stávající části domu. Není tedy nutné se po dobu dostavby z domu vystěhovávat. Naopak, dům se může po celou dobu normálně využívat a jeho zvětšení potrvá pouhé 2 měsíce.

Foto: Ekonomické stavbyModulové řešení

Rostoucí dům je projektován modulově. Projekt je vypracován na základě rozhovorů s klienty, kdy odborníci z Ekonomických staveb zjišťují jejich současné i budoucí plány a představy o bydlení. Na základě těchto rozhovorů se zvolí podoba základního modulu. Podle toho, jak se potřeby rodiny v čase mění,se později rozhoduje o tom, jaký modul či moduly budou k domu přistaveny.

Žádné navýšení ceny

Důležitým momentem je to, že realizace rostoucího domu není v zásadě dražší,než běžné domy. Počáteční investice u stavby základního modulu je zvýšená jen o rozšíření základové desky pro budoucí přístavby, ale jinak se cena rozšířeného domu přibližné rovná cenám domů běžně stavěných v této velikosti.

Nedělejte kompromisy, stavte chytře

Nyní už tedy nemusíte dělat kompromisy mezi svými představami o bydlení a finančními možnostmi. Stavte chytře a do svého domu investujte peníze postupně. Rostoucí dům vám k tomu dává ideální příležitost.

Pro další informace prosím kontaktujte:
www.ekonomicke-stavby.cz
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist