DŘEVOSTAVBY 2008

Veletrh Dřevostavby 2008 přinese laikovi přehled o technologii dřevostaveb a napomůže při rozhodování o jeho investičním záměru, ať už se jedná o rodinný domek či o rozsáhlejší komerční stavbu. Odborníkům může rozšířit obzory v ne příliš známé oblasti architektury a možná i přinést novou inspiraci.

Za poslední roky nelze v České republice přehlédnout sílící trend výstavby rodinných domů na bázi dřeva, a právě veletrh nabízí možnost informovat o novinkách. Cílem veletrhu je prezentovat široké laické i odborné veřejnosti využitelnost dřeva ve stavebním oboru.

Třetí ročník mezinárodního veletrhu se zaměřením na dřevěné stavby, konstrukce, stavební prvky a materiály – DŘEVOSTAVBY 2008 pořádaný veletržní správou Terinvest, spol. s r.o. se bude konat v termínu od 28. února – 2. března 2008 v prostorách Pražského veletržního areálu Letňany (PVA Letňany – Praha). Záštitu nad právě připravovaným projektem převzali Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo průmyslu a obchodu. Veletrh Dřevostavby potvrdil v minulých letech svoji jedinečnost a stal se jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících veletrhů v ČR. Úrovní expozic a představenými novinkami ho dosavadní vystavovatelé učinili přehlídkou toho nejlepšího v oboru využití dřeva ve stavebnictví.

Je připravena sekce veletrhu, která se věnuje stěnovému systému výstavby dřevostaveb. Ve spolupráci s Asociací dodavatelů montovaných domů a nejen jí, se nám daří připravovat nejpočetnější zastoupení firem, které se věnují tomuto oboru výstavby v ČR. Počet přihlášených společností k prezentaci a účast lídrů (Artexa Praha, Atrium, ČNES bau-export, Domesi, ELK, Haas Fertigbau, MS Haus,RD Allstav,RD Rýmařov,  ….) na českém trhu slibuje opět široký výběr a rozmanitost nabídek.
Další silně zastoupená sekce veletrhu Dřevostavby 2008 se věnuje materiálům pro stavbu dřevostaveb. Vystavující společnosti představí novinky v oblasti využití dřeva a přírodních materiálů ve stavebnictví. Nové materiály a technologie systému suché výstavby představí jedničky z oboru (Rigips a Xella trockenbau systeme) další společnosti budou prezentovat deskové materiály, stavební řezivo, izolace, stavební chemii, spojovací prvky a prostředky pro ochranu a povrchovou úpravu dřeva (prezentovat se budou tyto společnosti Acolor, FrenchTimber, HAPex, Holzwerke Ladenburger, HPM TEC, JAF HOLZ, M.T.A., Narex Bystřice a ostatní). Také nemůžeme zapomenout na hojně obsazenou sekci společností, které budou prezentovat srubové stavby (3 domy, ARCO srubové stavby, Canadian Wood, Moravia WOOD Trading, Drevodom Rajec CZ…)

Třetí pokračování veletrhu přinese řadu novinek, ale i tradičního programu. Máte možnost podílet se na tvorbě veletrhu formou přímé účasti, nebo účasti na doprovodných programech. Hlavním doprovodným programem bude opět Salon dřevostaveb ’08 – největší česká přehlídka architektury dřevostaveb a staveb s použitím dřeva. Informuje o kvalitních,moderních, ale především o aktuálních stavbách na území ČR. Součástí přehlídky bude výstava těchto realizací a vydání Ročenky dřevostaveb. V pořadí již třetí pokračování salonu představí převážně rodinné domy od našich předních architektů. Na témata spojená se stavěním ze dřeva spolu promluví čeští i zahraniční architekti. Účast mimo jiné předběžně přislíbil i rakouský architekt Helmuch Dietrich, nebo Marika Frenette z Kanady. Je připraveno pokračování komerční soutěže o Nejkrásnější dřevostavbu roku 2007. Úspěch minulého ročníku soutěže jen potvrdil zájem veřejnosti o domy na bázi dřeva. Soutěž má dvě kategorie, srubové dřevostavby a montované dřevostavby. Právě na veletrhu Dřevostavby 2008 budou představeny výsledky a předány ceny. Novinkou je rozšířená nomenklatura veletrhu o využití dřeva v interiérech. Tedy nově získávají možnost prezentovat se i společnosti se zaměřením na dřevěná okna, dveře, podlahy a pevné části interiéru.

Souběžně s veletrhem Dřevostavby se budou konat veletrhy Aquaset, Geos, Moderní vytápění a Nový byt a dům, více informací naleznete na www.terinvest.com.

Společná návštěvnost obou předešlých ročníků přesáhla hranici 85.000 odborníků,zájemců o obor a koncových zákazníků.

Více informací o veletrhu Dřevostavby 2008 naleznete na webu www.drevostavby.eu
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist