1069004_31958023

Domácí vinotéka

S domácí vinotékou máte dobré víno vždy při ruce.

Ne každý při stavbě rodinného domku myslel na vinný sklípek, obyvatelé bytů o něm také vždycky mohli jenom snít. Mít vždy při ruce vychlazené víno ale nemusí být jen výsadou vinařů, tento zdánlivý luxus už si může dopřát kdokoliv, kdo si občas rád vypije skleničku dobrého vína. Místo sklípku totiž společnost Karma Český Brod nabízí domácí vinotéku, která umožňuje mít při ruce až 21 lahví ideálně vychlazeného vína.

Víno je nápoj, který nepodléhá trendům, je oblíbené a žádané v každé době. Dnes se ale zdá,jako by jeho obliba ještě rostla. Knihkupectví jsou plná knih o víně, čím dál tím více lidí se považuje za jeho znalce a snad každý si občas dá sklenku. Navíc byla prokázána jeho prospěšnost pro zdraví, a tak se můžeme rozmazlovat bez obav. „Víno se stalo součástí životního stylu, a tudíž i domácnosti. Proto jsme se rozhodli řadu kuchyňských spotřebičů značky Karma Design rozšířit o méně typický spotřebič, jakým je vinotéka,“ říká Václav Bartoš ze společnosti Karma Český Brod.

Domácí vinný sklípek KVI-21 B  – dvě teploty pro dvě barvy

Jak stoupá obliba vína, stoupají i požadavky na jeho kvalitu. Ta souvisí mimo jiné i s jeho uchováváním. Proto přichází Karma s domácím vinným sklípkem – vinotékou. Prosklená vinotéka o rozměrech 340 x 820 x 515 mm je rozdělena na dvě nezávislé části, což umožňuje v každé části udržovat jinou teplotu a uchovávat tak různé druhy vín. Každá část je osvětlená (osvětlení lze vypnout) a opatřená nastavitelným termostatem. Uživatel si tak může teplotu volně regulovat digitálním dotykovým ovládáním. Teplotní rozsah spodní části je 10-18 °C, horní pak 7-18 °C.

„Hlavní výhodou oproti klasickým chladničkám je nejen snadná regulovatelnost a variabilita teploty, ale především způsob ochlazování, který je přizpůsoben právě vínu. To by se nemělo chladit příliš rychle a mělo by být uchováváno ve stálé teplotě,“ připomíná výhody vinotéky Václav Bartoš. Princip ochlazování PELTIER je jednoduchý. Po průchodu stejnosměrného proudu dvěma různými spojenými kovovými materiály se jeden zahřívá a druhý ochlazuje. Prakticky tak jeden kov odebírá teplo v chlazeném prostoru vinotéky a druhý teplo odevzdává do okolního prostředí, podobně jako tepelné čerpadlo.

Spotřebič nese značku Karma Design, která je typická elegantním designem vznikajícím ve spolupráci s italskými návrháři, výrobce proto samozřejmě kladl důraz i na jeho vnější stránku. V kuchyních tak nejenže zapadá mezi ostatní spotřebiče, je i vkusným doplňkem. Navíc hlučnost vinotéky nedosahuje ani 25 dB a ani při chlazení nevibruje,je tedy naprosto tichým spotřebičem ve srovnání například s myčkou nebo některými typy chladniček.
Kromě toho,že vinotéku lze zapracovat do kuchyňské linky, je také možné umístit ji v podstatě kdekoliv v domě či bytě. Z hlediska spotřeby energie je nejvýhodnější vinotéku nainstalovat v prostorách s teplotou do 25 °C.
Maloobchodní cena: 5380 Kč vč. DPH

Na závěr ještě několik tipů pro skladování vína:

1.    Víno by se mělo skladovat v suchých a tmavých místnostech. Nikdy ho nenechávejte  dlouho na přímém světle.
2.    Lahev by měla být skladována v horizontální poloze tak, aby korek zůstal vlhký. Tak se zabrání vniknutí vzduchu do lahve skrze póry vysušené korkové zátky.
3.    Víno by mělo být co nejméně přemisťováno, aby se nenarušily vazby buketních látek.
4.    Okolní teplota by při skladování vína něměla klesnout pod 10 °C a neměla by stoupat nad 14 °C, víno tak totiž rychleji zraje a ztrácí na kvalitě, kterou mu dodává pomalé zrání. Optimální teplota se pohybuje mezi 11 a 12 °C.
5.    Vlhkost vzduchu má také vliv na kvalitu vína. Vysoká vlhkost tvoří ideální podmínky pro plísně, které mohou poškodit etiketu i korkovou zátku, při nízké pak hrozí vysušení korku a vniknutí vzduhu do lahve.

Zdroj: www.karma-as.cz
There are 12 comments

Add yours
 1. Erika

  Domácí vinotéku máme a nemůžeme si ji vynachválit. Jsme milovníci vína a mít po ruce vždy perfektně vyhlazené víno je nádhera. Pro ty, co o koupi domácí vinotéky uvažují, doporučuji značku Dunavox. Jsou to opravdu kvalitní chladničky.

 2. Karel

  Vinoték je k sehnání opravdu hodně. Jak typpově, tak i značek… Určitě bych koupila zn. Dunavox, to v každém případě. Jinak pokud tápete, jaký typ vinotéky by pro vás byl nejlepší, tak dopručuji kontaktovat pana Louvara – 605 727 860. Ten vám poradí se vším.

 3. Jana Malá

  Tak holky, koukala jsem se přímo na web chladnickanavino a musím teda říct, že jsem trochu zmatená 🙁 Nevím, jakou vybrat. Díky Vaším radám už jsem alespoň vyselektovala značku – to koupím ten Dunavox, ale jak s výběrem pokračovat dál?

 4. Erika

  Jano, já jsem se radila s odborníkem z domacivinoteky.cz a ten mi jednoduše řekl, že Dunavox je nejlepší a to z toho duvodu, že ostatní značky jsou prostě šunky 😀

 5. Linda Veselá

  Já jsem se radila s odborníkem z domacivinoteky.cz a ten mi jednoduše řekl, že Dunavox je nejlepší a to z toho duvodu, že ostatní značky jsou prostě šunky 😀


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist