873027_75186657

Centrální vysavače

Instalací centrálního vysavače ve vašem domě docílíte maximální čistoty s minimální námahou!

Klasické vysavače, nasávají prach z povrchu. Nejmenší prachové částečky jsou pak vyfukovány zpět do místnosti, i přes různé systémy filtrů se mohou velmi snadno dostat zpět do vzduchu, posléze lidského těla a až do plic. Klasickým vysavačem nikdy nedocílíte maximální čistoty ovzduší jako s vysavačem centrálním.

Princip fungování centrálního vysavače je velmi jednoduchý. Lze jej nainstalovat do jakékoliv budovy bez ohledu na její stáří či dispoziční řešení. Jádro vysavače tvoří sací jednotka – motor s odlučovačem prachu. Jeho instalaci je možné provést prakticky mimo obytné části domu – ve sklepě, kotelně, garáži, dílně či sušárně. Jestli-že nemáte k dispozici takovéto prostory postačí i skříň umístěná například v chodbě. Od motoru je vedeno potrubí (tvořené plastovými antistatickými trubkami) přímo k vysávacím zásuvkám. Ty jsou efektivně rozmístěny v obytné jednotce. Do nich se přímo zasouvá vysavačová hadice. Zásuvka se automaticky zapne a uvede tak do chodu sací jednotku v okamžiku zasunutí vysavačové hadice. Ty bývají ještě zvlášť vybaveny zvláštním spínačem umožňujícím vypnout a znovu zapnout sací jednotku z kteréhokoliv místa v domě. Také není nutné umisťovat do každé místnosti samostatnou vysávací zásuvku. Hadice s průměrnou délkou 6-12m postačí na vyluxování až celého jednoho patra rodinného domku.

Maximální čistoty je pak docíleno následujícím způsobem: veškerý vysávaný prach je vháněn do centrální jednotky, kde přes filtr padá do zásobníku o velikosti 10-30 l. Zbylý vzduch je po přefiltrování vyfukován mimo objekt. Tak jsou i nejjemnější částečky prachu vyvedeny mimo dům. Váš domov tak zůstává maximálně čistý!

Odpadá také složitá a namáhavá manipulace s klasickým vysavačem, který také navíc víří ještě nenasátý prach a nečistoty vyfukovaným, byť přefiltrovaným vzduchem,do místnosti. Díky tomu, že je motor umístěn mimo obytné části domu je také provoz centrálního vysavače velmi tichý.

Některé typy centrálních vysavačů umožňují nejen suché vysávání, ale poradí si i s rozlitou sklenicí vody.

Centrální vysavač je tedy:

  • výkonný
  • hygienický
  • vhodný pro alergiky
  • má větší obsah sběrné nádoby
  • manipulace je velmi jednoducháThere are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist