pračka1

Pračka s horním plněním

Dosloužila vám stará pračka? A před vámi stojí úkol vybrat novou, moderní, ekologickou a hlavně ekonomickou? Nabídka praček v dnešní době je nepřeberná, a proto volba nejvhodnějšího spotřebiče nemusí být jednoduchá. Když se však zaměříte na důležité parametry, tak máte doma novou pračku ještě dnes.

Těmi parametry jsou především spotřeba energie, vody, účinnost praní, rozměry a kapacita pračky, odstřeďování a počet otáček, hlučnost, stabilita a nejrůznější funkce, kterými je pračka vybavena. Většinu těchto údajů můžete nalézt na energetickém štítku. V konečném důsledku také nesmíte opominout ani cenu, ale ta by neměla být zas tak rozhodující.

Všechny tyto parametry můžete sledovat u všech praček, ale jediná a zásadní otázka je, zda chcete pračku s vrchním nebo bočním plněním. Ale pozor způsob plnění nevypovídá o kvalitě pračky, jde spíše o prostor, ve kterém bude pračka umístěna.

Foto: pixabay.com

Způsob plnění nevypovídá o kvalitě pračky!

Proč vyměnit pračku s bočním plněním za tu s vrchním?

Jaká je tedy výhoda těchto praček? V podstatě je u těch praček s vrchním plněním jediná výhoda, a to, že mnozí lidé mají malé koupelny, bydlí v malých, starých panelákových bytech a tam se klasická pračka s předním plněním nevejde. Pračka s horním plněním prostě zabírá málo místa.

Další evidentní výhody oproti pračkám s předním plněním nejsou, protože i do této pračky se musíte ohnout. Prádlo tam sice naházíte z vrchu, ale když ho vyndáváte z bubnu, tak se musíte sklonit. Čili se skláníte stejně jako k těm pračkám u předního plnění.

Nedá se tedy říci, pokud jde o funkčnost praní, máchání a odstřeďování prádla, že by mezi pračkami předem plněnými a vrchem plněnými, byly nějaké rozdíly.

Foto: pixabay.com

Moderní pračky mají šestý smysl.

Moderní praní

Nejlevnější pračky zakoupíte i pod 6000 Kč, ovšem je nutné počítat s nižší kvalitou a kratší životností a samozřejmě s menším počtem různých funkcí. Mnohdy platíte i za známou značku, a proto pozor levná pračka nemusí být vždy špatná.

Moderní pračky s větším počtem funkcí jsou označovány jako inteligentní spotřebiče. Dokážou si při zvoleném programu samy nastavit nejvhodnější teplotu i počet otáček a zaměřit se na odolné skvrny. Mají také takzvaný šestý smysl, kdy si pračka podle toho, co vložíte do bubnu, nastaví spotřebu vody, energie i dobu praní.
There is 1 comment

Add yours

Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist