Security camera and home in the evening

Pojišťovny jsou nekompromisní. Proč se nevyplatí instalovat elektronické zabezpečení domu svépomocí?

Zloději jsou rok od roku zručnější a rychlejší. A proto pokud nechcete přijít o svůj majetek a vystavit svou rodinu zbytečnému ohrožení, měl by být elektronický zabezpečovací systém ve vašem domě minimálním standardem. Zabezpečení domu není záležitostí za pár stovek, a tak se mnoho lidí uchyluje k montáži zabezpečení svépomocí. Proč vám v takovém případě pojišťovna nevyplatí žádný bonus?

Pojišťovny nerozdávají bonusy na podomácku montované zabezpečení

Na trhu existuje obrovské množství možností, jak si zabezpečit dům. V regálech hobby marketů nebo v e-shopech dokonce najdete i zařízení, která nestojí víc než 6 000 Kč a nevyžadují odbornou instalaci. Takové řešení se zdá na první pohled jako ideálním kompromisem, jak za malé peníze zabezpečit domácnost. Ale má pár háčků.

 

  1. Pokud si nainstalujete elektronické zabezpečovací systémy v domě sami, pojišťovna vám neposkytne slevu na pojištění domácnosti.
  2. V některých případech může dojít i ke zkrácení pojistného plnění při vzniku pojistné události.
  3. Ve většině případů není elektronický zabezpečovací systém při instalaci svépomocí nainstalován správně. Často dochází k planým poplachům a v případě připojení systému k pultu centralizované ochrany (PCO) i k častým výjezdům a nemalým nákladům navíc.

Jak nepřijít o bonusy od pojišťovny a zabezpečit dům?

Když to vezmeme kolem a kolem, finanční rozdíl mezi samoinstalací a profesionálním řešením není propastný. Mnohdy se jedná jen o pár stovek. Jak je to možné?

  • Pokud vám zabezpečovací systém nainstaluje certifikovaná firma, získáte od pojišťovny slevu na pojištění domácnosti, která není zanedbatelná.
  • Některé bezpečnostní agentury nabízí i výrazné slevy, popř. prodloužení záruky na zabezpečovací systém v případě, že jak instalaci, tak i samotné zabezpečení objednáte právě u nich.
  • Kvalitní firmy nabízí zpracování bezpečnostního řešení a cenové nabídky zdarma.
  • Díky profesionální instalaci se vyhnete množství planých poplachů, zbytečným výjezdům a dodatečným nákladům.
  • Některé společnosti nabízí připojení na PCO na určitou dobu zdarma.

Nešetřete na ochraně svého majetku i rodiny. Nechte si zabezpečit svůj dům certifikovanou společností, ať máte jistotu, že jste skutečně v bezpečí.

www.topsecurity.cz
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist