barkotex.cz

Stavíte nebo rekonstruujete? Pak vám poradíme, do jaké podlahy se vyplatí investovat

Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při stavbě nebo rekonstrukci bydlení je výběr podlahy. Měla by vypadat dlouho jako nová, její údržba by neměla zabrat více času, než je nutné, měla by odolávat vlhkosti, chemickému i mechanickému poškození a v neposlední řadě by z ní měl být paf každý, kdo se na ní podívá. V našem hledáčku jsou vinylové podlahy.

Vinylové podlahy trhají rekordy ve všech vyjmenovaných oblastech

Řeč je o podlahách z vinylu. Vinylová podlaha totiž splňuje všechny požadavky na perfektní podlahovou krytinu:

  • Vydrží několik desítek let jako nové, protože jsou tvarově i barevně stálé.
  • Nevyžadují žádnou zvláštní péči. Stačí je omýt mýdlovou vodou.
  • Nebobtnají ani neplesniví, a to ani ve vlhkých prostorách.
  • Jsou měkké na došlap, tlumí nárazy a pohlcují zvuk.
  • Částečně tepelně izolují, a tak vás nebudou zebat nohy.
  • Nesesychají a dobře vedou teplo, proto se často pokládají na podlahové vytápění.
  • Odolávají mechanickému i chemickému poškození. Jsou perfektní do domácností s dětmi a zvířaty.
foto: barkotex.cz

Veškeré požadavky na jednoduše perfektní podlahu splňují vinylové podlahy.

Pokládka vinylových podlah není složitá

Vinylové podlahy se prodávají ve třech provedeních a záleží na tom, jak rychle a kam budete chtít vinylové dílce nebo role položit. V čem se jednotlivá provedení liší?

Lepené vinylové podlahy

Pokud máte doma dokonale hladkou podlahu bez jediného hrbolku, můžete uvažovat o koupi lepené vinylové podlahy. Ta totiž naprosto přesně zkopíruje podklad, na který vinylové dílce nebo vinylové podlahy v rolích nalepíte. Pokud podklad není zcela rovný, je potřeba jej vyrovnat stěrkou. Samotné lepení je poměrně náročnější, je tedy lepší přenechat tuto činnost na odborníkovi. Lepené varianty vinylu jsou vhodné i do vlhkých prostor jako je koupelna či kuchyně. Mají perfektní tepelnou vodivost, jsou tedy ideální pro instalaci na teplovodní podlahové vytápění. Cena lepené varianty je oproti ostatním druhům nižší, připočteme-li i náklady i na pokládku, je celková cena srovnatelná s ostatními druhy. V tomto provedení doporučujeme kolekci Art Select, která nabídne nepřeberné množství podlah v dokonalé imitaci dřeva i se suky, rýhami a dalšími dřevěnými „nedokonalostmi“. Je vhodná pro komerční i bytové prostory. Celková tloušťka dílců je 3mm.

foto: barkotex.cz

Podlahová krytina hraje v jakémkoli interiéru jednu z hlavních rolí. Vybírat bychom ji měli nejen podle jejího vzhledu, ale i dle kvality a výdrže.

Plovoucí vinylové podlahy

Jestli si nejste jisti dokonale hladkou a rovnou podlahou, pak pro vás bude ideální plovoucí vinylová podlaha. Ta se totiž neklade přímo na podklad, ale ve většině případů na speciální podložku, např. korkovou, která dokáže nerovnosti zakrýt a vyrovnat. Některé plovoucí varianty jsou touto podložkou opatřeny již z výroby. Pokud byste chtěli plovoucí variantu vinylu do koupelny, vybírejte takové, které mají voděodolný zámkový spoj a voděodolné jádro. Při pořizování plovoucí vinylové podlahy počítejte také s vyšší konstrukční výškou. Cena plovoucí varianty je o něco vyšší než u lepené, ale na druhou stranu není potřeba vyrovnávat podklad a kupovat speciální podlahářké lepidlo. Pokládku zvládnete i svépomocí. Mezi plovoucími vinylovými podlahami hraje prim kolekce Palio Core, která kromě imitace dřeva nabízí i imitaci kamene. Vinylové dílce Palio Core jsou opatřeny zámkovým spojem, voděodolným jádrem a kročejovou izolací. Celková tloušťka dílců je 6,5mm.

foto: barkotex.cz

Volně položitelné vinylové podlahy

Vinylové dílce nebo role tohoto typu jsou opatřeny protiskluzovou vrstvou, která nedovolí vinylové podlaze nikde cestovat. Jednotlivé díly stačí na podklad položit, což zaručuje bleskurychlou montáž. Špičkou v tomto provedení je kolekce Loose Lay, která nabídne širokou škálu dekorů do domácností (včetně koupelny), kanceláří i komerčních prostor.

Lámete si hlavu, jakou vinylovou podlahu vybrat k vám do domácnosti či kanceláře? Obraťte se na odborníky přes vinyl ze společnosti Barkotex. Poradí vám, jaká vinylová podlaha bude slušet vaší domácnosti.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist