Teplo v zimě 1

Nejteplejší přikrývky, povlečení a prostěradla na zimu

Velké teplo brzy vystřídá velká zima. Jako měníme náš šatník, měníme také deky, prostěradla a povlečení za ty teplejší. Jsou totiž typy peřin, povlečení a prostěradel, které nám zaručí spánek ve větším teple, tudíž i ve větším pohodlí.

Hlavně v teple

Teplota v domě se nám snižuje, a my si tedy nejen že musíme zatopit, ale také vyměnit letní přikrývku za zimní. Peřiny se rozdělují na základní dvě skupiny, a to hřejivější a chladnější. Liší podle množství a typu náplně.  Náplně dek se vyrábí z nejrůznějších materiálů. K těm přírodním se řadí prachové peří a peří klasické, z umělých materiálů zmíním lyocell (viskózové vlákno) či polyester. Dále můžete pořídit deky ze směsi například bavlny a lyocellu. Pokud zrovna nechcete spát pod hřejivou přikrývkou i v teplých měsících, v běžných obchodech seženete set deky letní a jedné silnější, z čehož nám vznikne deka zimní. Jednu vrstvu ke druhé připojíte pomocí cvočků, které jsou umístěny na každém rohu peřiny. Podle velikosti pořídíte deku na jednolůžko, jednolůžko prodloužené o několik centimetrů pro lidi vyššího vzrůstu, dvoulůžko či deky do postýlky. Ceny přikrývek se pohybují od několika set do několika tisíc. Hřejivější přikrývky bývají obvykle dražší.

Spát v zimě pod těžkou péřovou duchnou, pod kterou člověk sotva dýchá, se dnes už nenosí… Na výběr je množství moderních materiálů, které i v zimě zajistí dokonalý tepelný komfort.

Spěte sladce

Na trhu existuje několik druhů povlečení. Nejenom, že existují povlečení na knoflíky či zip, můžete si vybrat i z velkého množství materiálů jako je povlečení bavlnové, krepové, saténové, flanelové, froté, polyesterové a například polybavlněné či lněné a damaškové. Když odhlédneme od pohodlnosti, udržitelnosti barvy, mačkavosti materiálu a ceny, nejteplejším druhem povlečení je to flanelové. Rychle se také ohřeje povlečení saténové. Dnes už nemusíte spát jen v čistě bíle povlečené posteli, protože bílá barva pomalu naše ložnice opouští. Slaďte ho do barevné kombinace vaší ložnice. Pokud máte pokoj vymalován do neutrálních barev, zkuste experimentovat a kupte si povlečení s výrazným vzorem, které bude moderní celoročně. Jestli jste spíše fanoušek jednoduchosti, pořiďte si spíše povlečení jednobarevné, které je taky velmi lehce dostupné.

Noc v teple

Jestli jste zimomřivý typ člověka, skvělou věcí jsou plédy a přehozy. Ty se prodávají spíše v neutrálních barvách, nejčastěji v bílé, a typicky jsou bez vzoru. Krásně vás v noci prohřejí přehozené přes peřinu. Ve dne se z nich stává moderním doplňkem vaší postele. Výhodou plédů a přehozů je jejich funkčnost, protože je mimo zimní období můžete používat místo peřiny, nebo jako klasickou deku při odpočívání v křesle či na gauči. Jestli jste manuálně šikovní, v galanterii určitě seženete klubko silných provazců vlny, ze kterého si váš vlastní pléd můžete uplést sami.

Výrazné povlečení do moderního bydlení rozhodně patří.

Hřejivá prostěradla

Nejteplejšími, tudíž na zimu i nejhřejivějšími prostěradly jsou froté, flanelová a prostěradla z mikrovlákna. Froté prostěradla jsou ze 100% bavlny a mají výhodu v tom, že se nemusí žehlit. I flanelová prostěradla jsou z bavlny, jejich výhodou je to, že jsou jemné na dotek. Prostěradla z mikrovlákna jsou v podstatě novinkou na trhu, jsou vyrobena z polyesteru, mají výbornou výhřevnost a jsou velmi jemná.

Chladno za okny, teplo v posteli

Velkou výhodou letošní zimy je to, že je moderní vrstvit nejen polštáře na posteli, ale i deky. Nebojte se tedy pořídit si na svou deku, pléd či dva a několik menších polštářků. Popřemýšlejte nad našimi tipy na zimu a nebudete se muset bát, že by vám byla v noci zima.
There are 2 comments

Add yours
  1. Kamila

    Já jsem si teď na léto pořídila novou sadu letní přikrývky a deky s Aloe Vera na http://www.kvalitex.cz/ Sice jsem ji vytáhla jen na zkoušku, ale i tak je bezva. V letních měsících se pod ní bude spát moc dobře. Škoda jen, že jsem si tento článek nepřečetla dřív. Vůbec mě nenapadlo, hledat přikrývky, které by byly dělané na vysoké lidi. Měřím víc jak 180cm a tak mám dost problém se nějak celá zachumlat aby z pod peřiny nevyčuhovaly nohy 😀 Ale za ty roky jsem si na to tak zvykla, že mě ani nenapadlo hledat nějaké speciálně prodloužené přikrývky. No nic, tak třeba příště 😀

  2. Prostěradla

    Pokud chcete být v teple, doporučuji vyzkoušet prostěradla a povlečení z mikroplyše. Hřejí a je to neskutečně příjemné zavrtání se v pelechu 🙂 Jana


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist