Teplo v zimě 1

Nejteplejší přikrývky, povlečení a prostěradla na zimu

Velké teplo brzy vystřídá velká zima. Jako měníme náš šatník, měníme také deky, prostěradla a povlečení za ty teplejší. Jsou totiž typy peřin, povlečení a prostěradel, které nám zaručí spánek ve větším teple, tudíž i ve větším pohodlí.

Hlavně v teple

Teplota v domě se nám snižuje, a my si tedy nejen že musíme zatopit, ale také vyměnit letní přikrývku za zimní. Peřiny se rozdělují na základní dvě skupiny, a to hřejivější a chladnější. Liší podle množství a typu náplně.  Náplně dek se vyrábí z nejrůznějších materiálů. K těm přírodním se řadí prachové peří a peří klasické, z umělých materiálů zmíním lyocell (viskózové vlákno) či polyester. Dále můžete pořídit deky ze směsi například bavlny a lyocellu. Pokud zrovna nechcete spát pod hřejivou přikrývkou i v teplých měsících, v běžných obchodech seženete set deky letní a jedné silnější, z čehož nám vznikne deka zimní. Jednu vrstvu ke druhé připojíte pomocí cvočků, které jsou umístěny na každém rohu peřiny. Podle velikosti pořídíte deku na jednolůžko, jednolůžko prodloužené o několik centimetrů pro lidi vyššího vzrůstu, dvoulůžko či deky do postýlky. Ceny přikrývek se pohybují od několika set do několika tisíc. Hřejivější přikrývky bývají obvykle dražší.

Spát v zimě pod těžkou péřovou duchnou, pod kterou člověk sotva dýchá, se dnes už nenosí… Na výběr je množství moderních materiálů, které i v zimě zajistí dokonalý tepelný komfort.

Spěte sladce

Na trhu existuje několik druhů povlečení. Nejenom, že existují povlečení na knoflíky či zip, můžete si vybrat i z velkého množství materiálů jako je povlečení bavlnové, krepové, saténové, flanelové, froté, polyesterové a například polybavlněné či lněné a damaškové. Když odhlédneme od pohodlnosti, udržitelnosti barvy, mačkavosti materiálu a ceny, nejteplejším druhem povlečení je to flanelové. Rychle se také ohřeje povlečení saténové. Dnes už nemusíte spát jen v čistě bíle povlečené posteli, protože bílá barva pomalu naše ložnice opouští. Slaďte ho do barevné kombinace vaší ložnice. Pokud máte pokoj vymalován do neutrálních barev, zkuste experimentovat a kupte si povlečení s výrazným vzorem, které bude moderní celoročně. Jestli jste spíše fanoušek jednoduchosti, pořiďte si spíše povlečení jednobarevné, které je taky velmi lehce dostupné.

Noc v teple

Jestli jste zimomřivý typ člověka, skvělou věcí jsou plédy a přehozy. Ty se prodávají spíše v neutrálních barvách, nejčastěji v bílé, a typicky jsou bez vzoru. Krásně vás v noci prohřejí přehozené přes peřinu. Ve dne se z nich stává moderním doplňkem vaší postele. Výhodou plédů a přehozů je jejich funkčnost, protože je mimo zimní období můžete používat místo peřiny, nebo jako klasickou deku při odpočívání v křesle či na gauči. Jestli jste manuálně šikovní, v galanterii určitě seženete klubko silných provazců vlny, ze kterého si váš vlastní pléd můžete uplést sami.

Výrazné povlečení do moderního bydlení rozhodně patří.

Hřejivá prostěradla

Nejteplejšími, tudíž na zimu i nejhřejivějšími prostěradly jsou froté, flanelová a prostěradla z mikrovlákna. Froté prostěradla jsou ze 100% bavlny a mají výhodu v tom, že se nemusí žehlit. I flanelová prostěradla jsou z bavlny, jejich výhodou je to, že jsou jemné na dotek. Prostěradla z mikrovlákna jsou v podstatě novinkou na trhu, jsou vyrobena z polyesteru, mají výbornou výhřevnost a jsou velmi jemná.

Chladno za okny, teplo v posteli

Velkou výhodou letošní zimy je to, že je moderní vrstvit nejen polštáře na posteli, ale i deky. Nebojte se tedy pořídit si na svou deku, pléd či dva a několik menších polštářků. Popřemýšlejte nad našimi tipy na zimu a nebudete se muset bát, že by vám byla v noci zima.ZATÍM NEBYL VLOŽEN ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ, BUĎTE PRVNÍ.

VSTUP DO DISKUZE

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist