310220_2926

Loftové byty

Nevyužívané, nevzhledné budovy, avšak často umístěné na velmi atraktivních místech, dávají možnost využití k alternativnímu typu bydlení v podobě loftových či ateliérových bytů. Ideální k tomu jsou třeba starší tovární haly, sklady a další dříve průmyslové budovy.

Vysoké stropy, vzdušnost a otevřenost prostoru

Typickým znakem loftů jsou velmi vysoké stropy, které umožní nad sebe volně vestavět další dvě až tři patra. Ta jsou otevřená a vzájemně propojená jedním centrálním schodištěm. Je tak umožněn volný průhled z vyššího patra do přízemí. Loftový byt je tedy více úrovní bydlení v jednom otevřeném prostoru nečleněném příčkami. Charakteristické jsou také trámové stropy, cihlové zdi, vzdušnost a otevřenost prostoru.

Foto: pixabay.comTento typ bytů je velmi oblíben zejména u mladých lidí, a to především u nezadaných pánů ve věku do pětatřiceti let. Na druhou stranu pro rodinu s dětmi nebo starší občany toto asi nebude ta nejvhodnější volba bydlení.

Skýtají velmi komfortní a nanejvýš moderní způsob bydlení. Loftový byt není pouze odlišný svým prostorovým uspořádáním. Jedná se celkově o životní styl připomínající ateliérové bydlení bohémských básníků či malířů.

Lofty jsou synonymem luxusního bydlení

Díky tomu, že k výstavbě bytu jsou využity starší průmyslové budovy, jako například tovární haly, jsou také náklady na výstavbu relativně nižší než u novostavby. Jejich cena se pak v pražských podmínkách pohybuje od 36 tisíc korun za metr čtvereční. Za skutečně luxusní loftový byt však můžete zaplatit až kolem sta tisíc korun za metr čtvereční. I přes vyšší pořizovací cenu bydlení se však i u nás těší stále větší oblibě.

Foto: pixabay.comDostatek volného prostoru bez jakýchkoliv příček dává možnost k neomezenému experimentování. Lofty jsou vlastně obytné ateliéry, jejichž velikost většinou neklesá pod osmdesát metrů čtverečních. V západních státech bývá tento typ bydlení považován za velice luxusní, což se samozřejmě odráží i na jeho ceně. Je tedy téměř jisté, že i u nás ceny loftových bytů budou do budoucna značně stoupat.ZATÍM NEBYL VLOŽEN ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ, BUĎTE PRVNÍ.

VSTUP DO DISKUZE

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist