uvod

Katalog rodinných domů šetří čas i peníze. Na co si dát ale pozor při výběru projekční kanceláře?

Komunikace, osobní kontakt, kvalita projektu a nabídka doplňkových služeb. To všechno vás může přesvědčit o správném výběru.

Stavba domu může být pořádným zásahem do rodinného rozpočtu. Ale investoři si často ani neuvědomují, že kromě financí jim stavba sebere také spoustu času a někdy i nervů. Už jenom samotný výběr je náročný. Rozhodně nestačí prohlédnout si jen jeden katalog rodinných domů. Výběr správného projektu a projekční kanceláře je absolutní podmínkou pro to, aby celá stavba a jednání s úřady probíhalo hladce a vám dělala celá realizace co nejméně starostí. Na co si teda dát pozor?

Dbejte na osobní kontakt

Některé domy vás na obrázku na první pohled hned zaujmou, ale to neznamená, že musíte projekt hned koupit. Nejdříve si prohlédněte několik katalogů rodinných domů – internet je projekčními kancelářemi a jejich projekty přeplněný. Nehleďte jenom na nízkou cenu a zkuste si klidně vybrat více projekčních kanceláří a domluvte si s nimi osobní schůzku. Už samotné setkání vám napoví, s kým se vám bude lépe komunikovat. Projekční kancelář vám totiž bude vypracovávat i projekt osazení domu na pozemek a můžete si od ní objednat i další doplňkové služby, které vám celou stavbu usnadní.

Zkoumejte detaily projektu

Zorientovat se můžete také podle samotné kvality projektu. Projektantů nebo obchodních zástupců firmy se ptejte na to, zda je projekt, který si chcete koupit vhodný také na samotnou realizaci stavby. Pokud by byl určen jenom na stavební povolení, znamená to, že nebude zpracovaný do takových podrobností, jaké může následně stavebník potřebovat. Velké měřítko, výkresy zpracované do detailu, kompletní dokumentace, která nevynechává ani výměr oken a dveří a klempířských prací, jsou znaky kvalitní projektové dokumentace.

Zvažte doplňkové služby

To, u jaké kanceláře si projekt vyberete, může záviset také na tom, jaké doplňkové služby nabízí. Nechce se vám chodit po úřadech nebo se nechcete zaobírat neustálým dohadováním s stavební firmou? Dobrá projekční kancelář vám může poskytnout i takzvaný inženýring – s vaším zplnomocněním oběhá všechny potřebné úřady a vyřídí stavební povolení za vás. Případně zajistí i stavební dohled – bude průběžně kontrolovat, zda stavebník používá všechny dohodnuté materiály, zda staví precizně podle projektu, dodržuje termíny a rozpočty.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist