toner-1

Jaký koupit toner do tiskárny: originální nebo kompatibilní?

Došel vám toner do tiskárny a zvažujete koupi neznačkového toneru? Lidé si alternativní tonery oblíbili a pochvalují si nižší cenu. Přečtěte si, jestli se neoriginální tonery skutečně vyplatí. Co na to říkají odborní prodejci a jaké prozradili výhody a nevýhody originálních a kompatibilních tonerů?

Znáte rozdíly mezi originální a kompatibilní kazetou?

Originální tonery do tiskárny vyrábí výrobce pro konkrétní typ tiskárny. Ručí za to, že jsou 100% kompatibilní s modelem tiskárny.

Výhody originálního toneru

 • Tonery vyrábí přímo výrobce tiskárny.
 • Dosáhnete požadované kvality tisku.
 • Výrobce zaručuje bezproblémový tisk.
 • Originální toner neničí tiskárnu.

Nevýhody originálního toneru

 • Originální tonery jsou dražší než kompatibilní tonery.
 • Tonery mohou být dražší než samotná tiskárna.
 • Zvyšují náklady na tisk.

Neoriginální (alternativní či kompatibilní) tonery vyrábí různé firmy, a to repasováním starých tonerů nebo vyrobením nových kompatibilních tonerů.

tonery do tiskárny

Lidé si alternativní tonery do tiskáren oblíbili a pochvalují si nižší cenu.

Výhody kompatibilního toneru

 • Výrobci zaručují takřka 100% kompatibilitu s tiskárnou.
 • Výrobci deklarují stejnou výtěžnost a kvalitu tisku.
 • Stojí podstatně méně než originální tonery.

Nevýhody kompatibilního toneru

 • Repasované tonery mohou zanechávat na papíru prášek a poškodit tiskárnu.
 • Často narazíte na nekvalitní tonery.

Kompatibilní tonery mohou nadělat paseku při tisku, pokud je zakoupíte od pochybných prodejců. Naopak naprosto bez rizika jsou neoriginální tonery od prověřených prodejců, kteří nabízí široký výběr tonerů a k tomu profesionální poradenství.

Pokud se nevyznáte v nabídce nebo si nejste jisti typem kompatibilního toneru, využijte odborného poradenství v e-shopech a poraďte se, jaké koupit tonery a barvy do tiskárny. Ušetříte si tím nervy, čas a náklady s vrácením špatného typu toneru.

Hledejte výrobce kvalitních alternativních tonerů

Alternativní tonery jsou často kompatibilní s několika značkami a modely tiskáren. Na výběr máte alternativní tonery z Tchaj-wanu nebo kvalitní tonery české výroby. Co byste raději zvolili vy? Určitě byste sáhli po kompatibilním toneru domácí výroby.

Díky kompatibilním tonerům snížíte náklady na tisk o více než 40 %. Solidní výrobci vám poskytnou dvouletou záruku s případnou výměnou toneru. ”Zákazníci, kteří kupují kvalitní kompatibilní tonery, vyvracejí mýtus, že alternativní tonery ničí tiskárnu” říká produktová specialistka TisknuLevne.cz Jana Kopalová.

Pozor na čip

Moderní tiskárny obsahují čipy, které zaručují správnou funkčnost tiskárny a toneru (náplně). Zjistěte, jestli vaše tiskárna obsahuje čip. Pokud ano, poraďte se s prodejcem kompatibilních náplní, jaké tonery obsahují čip a zda je vaše tiskárna přijme.

Jak jste se mohli dočíst, alternativní tonery jsou relativně bezpečné. Přesto se vždy ujistěte, že kupujete tonery od prověřeného prodejce, který vám dokáže poradit a dát vám na toner záruku.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist