dětský nafukovací bazén

Dětské nafukovací bazény

Prázdniny, teplé letní dny, koupání… Chtěli byste svým dětem dopřát požitek z koupání ve vlastním bazénu na zahradě, terase nebo dokonce balkónu? Jenže na velký bazén nejsou finance, ani prostor. Řešením mohou být dětské nafukovací bazény. Pokud chcete vybrat ten správný bazének, který vám vydrží několik sezón a třeba i poroste s vašimi dětmi, je třeba sledovat několik jednoduchých kritérií. Poradíme vám, na co si dát pozor a co ve výběru zohlednit.

Dětské nafukovací bazény a jejich výhody

Nafukovací bazény patří k nejlevnějším verzím bazénů vůbec. A může mít tato nejlevější verze bazénu vůbec nějaké výhody? Jistě! První z výhod je snadná instalace. K sestavení nepotřebujeme žádné nářadí ani velkou zručnost. Další předností těchto bazénů je bezpečnost, neboť nafukovací bazén nemá ostré hrany, o které by bylo možné se poranit. V tomto ohledu tedy představují dětské nafukovací bazény nejvhodnější verzi bazénu pro nejmenší děti. Stejně tak i údržba nafukovacích bazénů je poměrně jednoduchá. V závislosti na zvolené velikosti bazénu je pak velkým plusem prostorová nenáročnost. A navíc bazén umístíte tam, kam právě potřebujete.

Foto: pixabay.com

Nafukovací bazény jsou ty nejbezpečnější

Jak správně vybrat bazének?

Při rozhodování, jaký nafukovací bazén koupit, je určující zejména jeho účel a počet osob, které ho budou najednou využívat. Zásadní je také zvážit četnost jeho užívání. Nezanedbatelnou skutečností, kterou je třeba zohlednit, jsou samozřejmě podmínky terénu, který máte k dispozici. Při koupi bazénu je samozřejmě nutné rozhodnout se pro určitého prodejce. Je dobré věnovat pozornost tomu, jak dlouho je daný prodejce na trhu a jaké má reference. A posoudit i délku záruk. V neposlední řadě rozvažte vaše finanční možnosti.

Foto: pixabay.com

Na trhu najdeme různé druhy a tvary.

A na co si dát pozor?

Jistou nevýhodou je menší výběr tvarů nafukovacích bazénů a omezená velikost. Co se týká ceny – je zde široká stupnice cenového rozpětí, za kterou lze nafukovací bazén pořídit. Ty nejlevnější stojí v řádu desítek až stovek korun, ty dražší pak i několik tisíc.

Dále je třeba mít na paměti, že životnost nafukovacích bazénů není trvalá, avšak při správné péči mohou tyto bazény sloužit mnoho let. Správným uskladněním bazénu přes zimu docílíte toho, že vám bazén poslouží několik sezón. A nezapomeňte, že nafukovací bazénky nejsou vhodné pro delší plavání.

Foto: pixabay.com

V případě horšího počasí lze ty nejmenší bazénky použít i jako bezpečné místo pro hraní.

A i přesto, že jsou nafukovací bazény ideální pro nejmenší děti, nikdy své děti nespouštějte z očí.
There is 1 comment

Add yours
  1. klárka

    Pro děti máme zatím nafukovací větší bazén z 4kids a stačí jim. Občas si zajdeme na koupaliště, takže si užijí i větší koupání 🙂 Dokážou v bazéně být celý den, takže až trošku povyrostou a my našetříme, tak pořídíme velký bazén


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist