červený rybíz

Červen na zahradě

Červen na zahradě je období, které přináší mnohým zahrádkářům snad největší potěšení v roce. Všechno je zasazeno, vše se krásně zelená a roste. Ke konci měsíce se objeví i první sladké plody v podobě úrody, která může být servírována na náš stůl.

Foto: pixabay.com

Odměnou za práci v červnu na zahradě jsou první sladké plody – jahody, rybíz…

Červen na zahradě

Červen je měsícem jahod – karmínově rudé plody již čekají na naše mlsné jazýčky. Šikovné hospodyňky pak mají práci s jejich zavařováním, přípravou marmelád, knedlíků a jiných dobrot. Jahody bychom však neměli trhat hned po ránu, aby dozrálé plody stihly dobře proschnout od ranní rosy.

Také rané odrůdy rybízu již začínají dozrávat. Chceme-li však plody použít do marmelád či zavařenin, je lépe je nechat přezrát, aby obsahovaly hodně cukru.

Foto: pixabay.comJe dobré prohlédnout třešně, hrozí, že by se na nich mohly rozmnožit velké mšice a ze slibné úrody by nebylo nic. Včasný postřik Pirimorem zkáze včas zabrání. Pozor také na jabloně a jejich možné napadení obalečem.

Když je červen suchý, měli bychom dbát na dostatečné zavlažování naší zahrádky a to i u stromků – zvláště těch čerstvě vysazených. Jestli-že je červen naopak hodně deštivý, pak hrozí napadení různými plísněmi. Proti nim nám spolehlivě pomohou přípravky Dithane či Kuprikol.

Foto: pixabay.comJestli-že se naše zahrada pyšní vzrostlým živým plotem, pak vězte, že je nejvyšší čas jej zastřihnout. Čím častěji ho budete stříhat, tím hustší bude.

Z kytiček nás nejvíce zaměstnají tulipány a narcisy, po uschnutí jejich listů je na čase cibulky opatrně vyndat ze země, nechat usušit na suchém místě a do podzimu hezky uložit. Nezapomeňte však cibulky sušit dostatečně vysoko, aby nás o rozkvetlé záhony v příštím roce nepřipravily nenechavé myši!
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist