penize

Blíží se konec roku. Uhraďte stavební spoření, ať nepřijdete o bonus od státu

Stavební spoření je produktem s letitou tradicí. Jeden ze způsobů, jak získat lákavý úvěr na bydlení, ale také řešení, jak zhodnocovat naspořené prostředky. A právě druhá zmíněná možnost je velkým lákadlem pro mnohé klienty, jež s radostí podepisují smlouvy na šest let, po nichž kromě zajímavé úrokové sazby obdrží i příspěvek od státu.

Ten se vztahuje vždy k zůstatku na konci kalendářního roku. Stavební spoření je posléze obohaceno o státní příspěvek v odpovídající výši.

Jaký je výnos ze stavebního spoření?

Příspěvek od státu činí až 10 % z vložené částky. Maximálně však můžete dosáhnout na sumu 2 000 Kč za rok. Z tohoto pohledu vám stačí, abyste si na účet stavebního spoření vložili alespoň 20 000 Kč, tedy cca 1 666 Kč za měsíc. Poté využijete potenciál tohoto zhodnocení v plné míře.

Spoření v bance a u finančních společností není spojeno pouze se státní podporou. Jednotlivé produkty jsou samozřejmě ještě úročeny, takže všechny vložené prostředky dále navyšujete. Pomyslnou třešničkou je posléze možnost volby úvěru na bydlení, jež do značné míry vychází z konečného zůstatku.

Spočítejte si, kolik vyděláte na stavebním spoření

Jestliže nemáte dokonalý přehled o tom, kolik vlastně můžete získat peněžních prostředků ze stavebního spoření, využijte speciálních internetových nástrojů. Online kalkulačky, které vám prozradí výnos ze stavebního spoření, do něhož je započítána také státní podpora. Údaj, jejž budete díky speciálnímu algoritmu vědět v podstatě obratem.

Konec roku je již za dveřmi, proto neotálejte a zjistěte si zůstatkovou hodnotu účtu stavebního spoření. Jestliže bude nižší, než 20 000 Kč, potom jej rychle doplňte, abyste nepřišli o státní podporu ve výši 2 000 Kč. Kdo vám dá dnes zdarma takovou sumu?
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist