1300786_51861087

Vestavné spotřebiče

Naše rozhodování zda volný nebo vestavěný kuchyňský spotřebič bude ovlivňovat především estetické hledisko. Dalšími kritérii bude splňování našich požadavků a nároků, místo v bytě a v neposlední řadě i stav peněženky.

Dnešní moderní kuchyně jsou zpravidla vybavovány spotřebiči vestavnými. Lépe zapadají do celkového rázu kuchyně a zajišťují veškerý uživatelský komfort. Při vybírání každého spotřebiče je nutné respektovat doporučení výrobce, a například sporák koncipovaný jako volně stojící nezastavět dokola skříňkami. Tak bychom mohli přispět k předčasnému dosloužení spotřebiče.

Proto se vždy předem informujte, zda je vámi zvolený spotřebič koncipován jako volně stojící či vestavěný. U vestavných spotřebičů zjistěte, zda jsou opravdu vestavitelné do nábytku, který již doma vlastníte nebo si hodláte pořídit. Tato starost a dotazování odpadá u sestav tvořených na míru v některém z kuchyňských studií.

Právě vestavěné kuchyňské spotřebiče jsou nejčastěji pořizovány spolu s novou kuchyňskou linkou. Jejich instalace do stávajícího zařízení by mohla přinést určité problémy v podobě nutnosti přizpůsobení skříněk, pracovní plochy a kuchyňské linky vůbec.

Oproti tomu samostatně stojící kuchyňské spotřebiče bývají zpravidla levnější a jednodušší variantou. Obrovskou výhodou je nenáročná instalace a výměna staršího spotřebiče za nový.

Výrobci nabízí vzhledově ucelené řady spotřebičů, a to jak volně stojících, tak i vestavěných. Ty spolu navzájem, nejen barevně, ladí. Ve stejném stylu si tak můžete pořídit chladničku, sporák, troubu či varný panel, myčku i drobnější přístroje jako třeba kávovar či toastovač.

Otázka, který typ ze spotřebičů je kvalitnější není na místě. Při správné instalaci a používání je vestavěný spotřebič stejně tak kvalitní jako spotřebič volně stojící a naopak. Skutečně záleží pouze na našem vkusu a požadavcích.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist